Під забудову? В Одесі ліквідували аеродром “Шкільний”

Приморський суд Одеси ухвалив рішення про ліквідацію аеродрому «Шкільний», який має стратегічне значення та є єдиним на Півдні країни, який перебуває у стані повної бойової готовності.

Про це повідомляє прес-служба Повітряного командування «Південь» у Facebook.

«Повітряне командування «Південь» неодноразово заявляло, що сам факт навіть спроби відчуження території стратегічного військового аеродрому ніяк не може бути законним в країні, що веде війну. Але в одеській мерії і у замовників забудови території військового аеродрому, судячи з усього, зовсім протилежний погляд на питання державної безпеки країни», – зазначається у повідомленні.

Адвокат Михайло Кузаконь зазначив, що за півтора року розгляду справи в суді, в Одеській мерії начебто з’явилися документи на володіння землею, що належить Збройним Силам України. Однак це не відповідає дійсності.

Керівництво військової частини готує документи для оскарження такого рішення, запущено процес апеляції.

Також у командуванні «Південь» підкреслили, що військовий аеродром «Шкільний» є на сьогоднішній день єдиним на півдні України, який перебуває у повній бойовій готовності. У повідомленні перераховуються пункти, які підтверджують важливість летовища:

  • На його території базуються винищувачі, які несуть бойове чергування, охороняючи південні кордони країни;
  • Аеродромом користуються авіація Державної прикордонної служби України, авіація ДСНС і ВМСУ, військовий авіаційний завод;
  • Тут під час проведення міжнародних навчань розташовується дислокація літаків країн Північноатлантичного альянсу;
  • Він регулярно приймає літаки з пораненими бійцями в зоні проведення ООС.

2 thoughts on “Під забудову? В Одесі ліквідували аеродром “Шкільний”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *