В Україні створять ефективну мережу медичних закладів – МОЗ

24 жовтня відбулася вже третя зустріч керівництва Міністерства охорони здоров’я з керівниками департаментів охорони здоров’я, асоціаціями місцевих рад та головними лікарями закладів. Зустріч відбулася за підтримки проекту Координатора проектів ОБСЄ в Україні «Сприяння діалогу щодо реформ в Україні».

Заступник Міністра охорони здоров’я України Олена Сімоненко представила регіонам план та критерії побудови ефективної мережі надання медичних послуг. На національному рівні розробляється план ефективної мережі надання всіх послуг, таких як освіта, медицина, соціальні послуги, адміністративні послуги і т. д.

Міністерство охорони здоров’я України спільно з регіональними департаментами працює над тим, щоб у майбутньому мережа медичних закладів була спланована і працювала максимально ефективно та забезпечила фізичний доступ пацієнта до лікаря.

До кінця року в Україні має бути затверджений єдиний план мережі закладів різних рівнів: первинної, спеціалізованої та екстреної медичної допомоги. Цей план буде враховуватися при плануванні інвестицій в розбудову інфраструктури та доріг.

За проектом USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я» розроблені 44 критерії для моделювання мережі закладів спеціалізованої медичної допомоги. Були представлені результати моделювання мережі на прикладі двох районів Івано-Франківської області.

На зустрічі також обговорили результати та продовження співпраці в рамках спільного проекту МОЗ України та Світового банку. Пріоритетом для проекту визначено розбудову мережі центрів для лікування інсультів.

«Зараз на рівні Кабінету Міністрів прийнято рішення, щоб ми забезпечили людей не економічними важелями, а державницькою позицією, яким чином ми будемо будувати спроможну мережу. Не до всіх лікарень є дороги, десь не вистачає ангіографа або іншого обладнання, але ми розуміємо, що саме в ці лікарні ми маємо вкладати кошти», – зазначила заступник Міністра охорони здоров’я Олена Сімоненко.

У процесі дискусії основними викликами при побудові ефективної мережі медичних закладів визначили наступні: незавершена реформа децентралізації, відсутність у законодавстві можливості співфінансування пацієнтами оплати за медичну послугу та існування кількох планів мереж медичних закладів, розроблених в різні періоди.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *