У неплатника аліментів з Одещини відібрали автівку, щоб погасити борг перед дітьми

Про це повідомила прес-служба головного територіального управління юстиції в Одеській області.

На примусовому виконанні у Великомихайлівському міжрайонному відділі державної виконавчої служби перебувало провадження про стягнення з батька аліментів на утримання доньки та сина в розмірі 1/3 частини всіх видів доходу щомісячно до досягнення старшою дитиною повноліття.

Заборгованість по сплаті аліментів разом зі штрафом становила 45 937 гривень. Державним виконавцем було виявлено у боржника нерухоме майно – автомобіль, який було описано та арештовано, після чого передано на реалізацію. Оціночна вартість автомобіля становила 36 300 гривень. У зв’язку з тим, що торги не відбулись, стягувач надав до відділу заяву про бажання залишити майно за собою в рахунок часткового погашення заборгованості“, – йдеться в повідомленні.

Загалом, діти Одещини завдяки стягненню аліментів з несумлінних батьків отримали 2 млн 200 тисяч гривень штрафів.

Нагадаємо, що 28 серпня 2018 року набрав чинності ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення економічних передумов для посилення захисту права дитини на належне утримання», яким передбачено нарахування штрафів на всю суму боргу по аліментах, якщо вона перевищує один рік.

Якщо у платника аліментів виникає заборгованість в сукупному розмірі більша, ніж сума відповідних платежів за 1 рік, то він має сплатити штраф у розмірі 20% від заборгованої суми, якщо сума боргу перевищуватиме суму платежів за 2 роки, то штраф становитиме 30% і у випадку, якщо заборгованість перевищуватиме суму платежів за 3 роки,  штраф становитиме 50% від суми боргу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *