Кілійська ОТГ розширює межі: приєднує Новоселівку й Дмитрівку

Жителі всіх населених пунктів: Новоселівки і Дмитрівки, які виявили бажання приєднатися до Кілійської ОТГ, як і сіл, що вже входять до складу громади Ліски і Шевченкове, – одностайні в своєму бажанні бути єдиним цілим з Кілійською громадою. Але процес децентралізації має свої процедурні вимоги, які потребують часу. Саме ці питання стали основними на позачерговій сесії Кілійської міської ради.

Сесія позачергова, але дуже важлива. І ряд прийнятих рішень, в деякому сенсі, фіналізують роботу, яка проводилася в останні півроку. Я маю на увазі роботу з розширення Кілійської ОТГ і приєднання до нашої громаді двох населених пунктів – Дмитрівки і Новоселівки”, – пояснив голова ОТГ Павло Бойченко. – Це питання на підставі звернень обох громад розглядалось і на попередній сесії в присутності сільських голів. Тоді було прийнято рішення про проведення певної роботи, що включає проведення «круглих столів», зустрічей з працівниками соціальної та комунальної сфер, з активістами та представниками громадськості Кілії і сіл. Зустрічі відбулися, і ми не почули жодного негативної думки ні від жителів сіл, ні від жителів міста Кілії, а також Лісків та Шевченкового щодо приєднання Дмитрівки і Новоселівки. Сессія Кілійського міської ради одноголосним рішенням дала згоду на приєднання Дмитрівки і Новоселівки до нашої громади”.

Як зазначив Павло Іванович, це ще не кінець процедури. Свої висновки щодо економічної доцільності та низки інших аспектів має дати Одеська обласна державна адміністрація. Після цього міська рада прийме остаточне рішення з даного питання. І хоча міський голова говорить про те, що він не бачить ніяких підводних каменів, він не виключає впливу якихось політичних нюансів і окремих думок, які, за його визнанням, можуть виникати.

“Але в підсумку все повинно бути так, як того хочуть люди. Недарма процес об’єднання громад та приєднання до громад формально і реально називається добровільним, – резюмував Павло Бойченко.

За словами мера, інтеграційні процеси вже розгорнуто. Кілійський відділ освіти займається роботою шкіл Новоселівки і Дмитрівки. Відповідні служби міськради ознайомилися зі станом комунального господарства сіл. Так, перевірка пожежної безпеки в селах виявила необхідність фінансових вливань для організації пожежної безпеки в Новоселівці. Протягом двох-трьох тижнів, на думку міського голови, буде завершено і наступний етап приєднання двох сіл. І якщо не виникне нездоланних перешкод, то вже з нового року громада існуватиме в рамках єдиної ОТГ, з єдиним бюджетом і спільною системою управління, – констатував очільник Кілійської ОТГ.

Авторка – Анна Булій

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *