Як це працює: в Одесі презентували телемедицину

9 вересня виконуюча обов’язки голови Одеської ОДА Світлана Шаталова взяла участь у заході «Надання інноваційних послуг з охорони здоров’я із використанням технологій», який триватиме в м. Одеса з 9 по 11 вересня за підтримки Світового банку спільно з Міністерством охорони здоров’я України.

Очільниця області повідомила, що в Одеській області за останні роки втілено багато успішних кейсів трансформації охорони здоров’я. Серед них – автономізація Центрів первинної медико-санітарної допомоги, що дало змогу підвищити зарплати медичним працівникам та надати якісніші медичні послуги людям. Успішно реалізовано проект «Мобільна поліклініка – рівний доступ мешканців Одещини до медичної допомоги», в рамках якого проведено дві хвилі виїздів мобільної поліклініки, оглянуто 52,5 тисячі людей, які проживають у 122 населених пунктах Одещини.

Для подальшого обстеження та лікування у районні та обласні лікарні направлено майже 7 тисяч пацієнтів.

Завдяки успіхам в реформуванні екстреної медицини Одеська область була включена в національний пілотний проект щодо розвитку екстреної медичної допомоги у Вінницькій, Донецькій, Одеській, Полтавській, Тернопільській областях та м. Києві.

У рамках проекту в Одеській області планується оновлення парку санітарного автотранспорту – придбання 130 автомобілів швидкої допомоги та оснащення навчально-тренувального відділу КУ «Одеський обласний центр екстреної медичної допомоги і медицини катастроф».

Завдяки перетворенню першої спроможної мережі реперфузійних центрів для лікування пацієнтів з гострим інфарктом міокарду за першу половину 2019 року вже врятовано більше ніж 1000 життів.

«Телемедична мережа Одеської області унікальна, до неї підключено 87 медичних закладів, проведено понад 9 тисяч консультацій. Я дуже рада, що в області вводяться сучасні міжнародні стандарти надання екстреної медичної допомоги на догоспітальному та ранньому госпітальному етапі – реалізується програма створення Emergency department в ЦРЛ. Створення мережі відділень екстреної і невідкладної медичної допомоги (Emergency department) з телемедичним кабінетом розпочато у 2017 році. Вже відкрито такі відділення в ЦРЛ Окнянського, Болградського, Балтського, Арцизького та Іванівського районів та Маяківській ОТГ. Ми плануємо подальший розвиток і розбудову відділень Emergency department по всій Одеській області. Завдяки проведеній роботі люди постійно отримують діагнози, вчасну та оперативну невідкладну допомогу. Ця мережа дійсно працює і рятує життя. Ми отримуємо десятки і сотні схвальних відгуків», – зазначила Світлана Шаталова.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *