Скандальне звільнення: Олександр Ройтбурд оскаржить рішення облради

Директор Одеського художнього музею Олександр Ройтбурд переконаний, що рішення депутатів Одеської облради про його звільнення є незаконним.

За словами митця, зараз команда з 10 юристів працює над тим, щоб рішення сесії було визнано недійсним.

У облради немає повноважень мене звільняти. Я пройшов за конкурсом ОДА, рішення депутатів максимально розмито. З огляду на його неспроможність, я буду до кінця його оскаржувати у суді. Дійду до найвищих інстанцій, я піду до кінця “, – заявив Ройтбурд.

Він також звинуватив депутатів “Оппоблока”, які ініціювали його звільнення, у прихованих інтересах і бажанні “розпиляти бюджет”. Варто зазначити, що останні звинувачували його в тому, що він нібито причетний до побиття колишнього директора Віталія Абрамова, проте художник назвав все це “провокацією”.

Абрамову були створені курортні умови у музеї, він отримував зарплату більше мене в три рази, його ніхто не чіпав, він займався науковою роботою, писав книгу. Однак до сесії він почав мене провокувати на бійку, ображав. Це був срежисований сценарій, проте я не піддався. Пізніше він таки спровокував конфлікт між куратором Павлом Голубєвим з Москви, який безкоштовно організував у нас виставку Костянтина Сомова. Він кинув у нього стілець, після чого викликав поліцію. Зараз він нібито захворів і лежить незрозуміло в якій лікарні”, – розповів Ройтбурд.

Відзначимо, що художника підтримав депутат Одеської обласної ради Олег Радковський. Він заявив, що депутати будуть збирати підписи на підтримку дострокової сесії, де планують скасувати рішення про звільнення директора музею.

Нагадаємо, вчора, 4 серпня, депутатський корпус Одеської облради проголосував за звільнення директора Одеського художнього музею Олександра Ройтбурда.

Скандальне звільнення митця обурило одеську громадськість. Виконуюча обов”язки голови Одеської ОДА Світлана Шаталова прокоментувала події на своїй сторінці у Фейсбук:

Який цинізм, в мотивувальній частині рішення – «вивчивши і проаналізувавши результати роботи Олександр Ройтбурд”. Плюс мільйон власних надходжень доходів музею, плюс 49 музейних предметів, плюс міжнародні гранти, реставрація і ремонт двох залів, плюс багато ще чого… – ось його результати роботи! Виходить, звільнено облрадою керівника Одеського художнього музею за досягнення!”, – написала вона.

Відстоювати Олександра Ройтбурда активісти збираються 7 вересня, під приміщенням Одеської ОДА, куди збираються на мітинг.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *