Очільник Татарбунарського району Пітак використовує адмінресурс і “грає” в інтересах одного з кандидатів

У суботу, 13 липня, в Татарбунарському будинку культури відбулася зустріч кандидатів в депутати Верховної Ради по 141 виборчому округу, до якого входять Білгород-Дністровський, Татарбунарський і частина Кілійського району.

На зустріч з виборцями з’явилися тільки 6 кандидатів з 12 очікуваних, серед них самовисуванець Андрій Соломієнко, голова Лиманської ОТГ Василь Резніченко, мер Білгород-Дністровська Алла Гінак, депутат облради Трифон Антов, ще два представника від політичних партій – Ігор Папуша та Петро Рибін.

Незважаючи на те, що зустріч з була ініційована громадською радою при Татарбунарській РДА, вів “дебати”, як і завчасно анонсував їх проведення на своїй сторінці голова Татарбунарської РДА Руслан Пітак.  Зустріч пройшла в два етапи: спочатку по 10 хвилин відводилось кандидатам на розповідь про себе та про свою передвиборчу програму, далі – у форматі «Відкритий мікрофон», де всі бажаючі могли задати кандидатам свої запитання.

Спілкування було досить гарячим, виборців цікавили питання продажу землі, повернення з-за кордону наших заробітчан, децентралізації, тіньового бізнесу, української мови тощо.

Під час проведення дебатів виконував роль ведучого, оголошував питання до кандидатів в народні депутати особисто Руслан Пітак. Чиновник коментував політичну ситуацію стосовно дій кандидатів у народні депутати, надаючи перевагу у своїх висловлюваннях та діях одному з кандидатів, з яким має дружні відносини. А також в організації заходу використовував адміністративний ресурс, залучивши співробітників Татарбунарської районної адміністрації до участі у проведенні дебатів у якості “волонтерів”.

Про це голові Татарбунарсьткої РДА зробили зауваження представники ЗМІ. Так, Сергій Братчук, Заслужений журналіст України звернувся до голови РДА з претензіями, що дана зустріч на чолі з ведучим Пітаком – це використання адмінресурсу і походить на виступ дешевого цирку, а також, що все, що відбувається зараз, підлаштовано під єдиного кандидата.

Підтримала колегу і журналістка Оксана Піднебесна. Враженням від перебігу дебатів вона поділилася в соцмережі:

Як і мій колега Сергій Братчук, переконана, що вибори відбуваються з жахливим використанням адмінресурсу. Руслан Пітак, голова Татарбунарськоі РДА, не тільки влаштував це “шоу” для одного з кандидатів, з яким дружить, а ще й допустив кілька ганебних проколів. Так, наприклад, він дуже активно анонсував проведення цих дебатів на своій сторінці, одночасно з цим на сторінці Трифона Антова (кандидата в депутати) з’явилося відео від його помічника Хмільковського, знятого… в кабінеті того самого Пітака, на робочому місці, з тим самим прапором та картинками на стіні! Уявляєте?? Коли я вчора спитала, що це за дивина відбувається в Татарбунарському районі, і чи голова РДА часом не здає в оренду свій кабінет, і чи він розуміє, що це порушення, – сам Пітак відповів, що він дуже відкрита людина, і в його кабінеті може записувати відео будь-хто. Уявляєте!? Сміх”, – обурилась Піднебесна.

Як виявилось, відеоролик із матеріалами передвиборної агітації, знятий у робочому кабінеті голови Татарбунарської районної адміністрації, справді був записаний в інтересах одного з кандидатів, а саме Трифона Антова. Цього сам Пітак не заперечує. На відео справді, довірена особа кандидата, Олександр Хмільковський, сидячи у кріслі голови РДА, закликає голосувати за свого протеже. Таким чином, вважає журналістка, це пряме свідчення “співпраці” чиновника з одним з кандидатів, і намаганням вплинути на результати голосування.

 “Звезені люди з Дельжилеру (Дмитрівка, рідне село Антова), дуже активно аплодували своєму кандидату, у залі їх була більшість, аби створити враження підтримки.  Можу лише побажати людям обирати не крикунів і піарщиків, а тих, хто робить реальні справи. Бо вчора дізналася, що люди з Борисівки не можуть добитися від РДА шкільного автобуса, щоб діти добирались до школи в райцентр. Руслан Пітак виправдовувався і як завжди обіцяв все “порішать”. От просто цікаво, чому він знаходить час на проведення дебатів, їх організацію, численні відеозаписи, і втягнувся в передбиворчу війну, замість того, щоб вирішити своє пряме завдання на посаді РДА, помогти дітям з освітою??.. Питання риторичне і ще раз доводить, що на ці факти має звернути увагу відповідні органи”, – розповіла Оксана Піднебесна.

Як стало відомо СИЛІ ГРОМАД, у передвиборчому штабі одного з кандидатів вже підготували відповідні звернення стосовно прямого втручання голови Татарбунарської РДА Руслана Пітака у виборчий процес.

Кажуть, це грубі порушення, які свідчать про невідповідність займаній посаді держслужбовця, порушення етичних правил поведінки, згідно ст. 65, ст. 87 Закону України «Про державну службу».

хмільковський

На світлині – довірена особа одного з кандидатів, пан Хмільковський, записує передвиборче відео зі службового кабінету Р. Пітака за його робочим столом.

Автор – Роман Петровський

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *