Обережно, свято: татарбунарцям порадили, як вберегтися від злочинців

В Татарбунарах перед Великодніми святами провели інформаційні зустрічі з питань безпеки. Як повідомила прес-служба Одеської обласної організації ВГО “Комітет виборців України”, темою зустрічей стали питання збереження майна від злочинних грабунків під час святкових та вихідних днів.

Понад 200 жителів міста отримали інформаційні буклети з порадами як вберегти своє майно від злочинців.

Напередодні свят представники Координаційного офісу безпеки, Татарбунарського відділення поліції та Татарбунарського бюро правової допомоги, провели інформаційно-роз’яснювальну акцію для мешканців міста та району з питань збереження майна від злочинних посягань під час святкових та вихідних днів.

Правники нагадували місцевим мешканцям, що саме свята є для квартирних крадіїв особливо “привабливими”, оскільки багато людей втрачають пильність, залишають на тривалий час домівки. Аби захистити своє майно від злочинних посягань, мешканцям радили дотримуватись декількох простих правил. Зокрема:

1. Перш ніж проникнути в житло, злодії часто проводять своєрідну “розвідку”, аби переконатись що в квартирі чи будинку наявні цінності і на свята нікого не буде. Отож, не розповідайте про свої статки та плани на вихідні незнайомцям (і попередьте про це членів своєї сім’ї).

2. Переконайтесь, що вхідні двері та замки надійно встановлені та працюють. Не залишайте ключі від житла під килимком чи в інших доступних місцях. Якщо це потрібно, встановіть грати на вікнах.

3. Якщо Вас не буде вдома декілька днів, попередьте про це сусідів чи знайомих та попросіть їх наглядати за квартирою чи будинком.

4. Будьте уважні до незнайомців в будинку чи кварталі, до підозрілих транспортних засобів, будь-яких підозрілих об’єктів. Якщо щось Вам видались підозрілим, повідомляйте про такі факти поліцію. Ваша інформація дозволить попередити злочин чи допомогти його розкрити.

5. Якщо все-таки Ви виявили сліди крадіжки у своєму житлі, не панікуйте і нічого не торкайтеся – відразу телефонуйте до поліції.

Така форма комунікації виявилась дуже ефективною – люди отримали актуальну інформацію з питань збереження майна від квартирних крадіжок та контакти правоохоронних органів, більше дізнавались про роботу поліції.

Для правоохоронців такі зустрічі важливі як з точки зору підвищення довіри до поліції, так і з боку попередження правопорушень.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *