Начальник відділу освіти міської ради розповів про головні цілі освітньої галузі Кілійської ОТГ. За словами Сергія Мергута, вона повина змінитися кардинальним чином і вивести освіту громади в авангард не тільки області, а можливо, і всієї України.
“Покрівлі, вікна – це, безсумнівно, важливо, – констатував керівник. – Але головним для педагогів все ж є освітній простір, що включає засоби навчання, дидактичний матеріал, інтерактивне обладнання”.
І в першу чергу, на думку Сергія Мергута, який представив концепцію розвитку закладів освіти в ОТГ, повинні бути модерновані класні кімнати, які протягом десятиліть не змінювалися, на відміну від педагогів, які постійно удосконалюють свою майстерність.
“Починаючи з цього року, система освіти почне змінюватися кардинальним чином. Уже влітку 2019 року спільним рішенням керівництва Кілійської ОТГ починається масштабна робота по впровадженню нового інформаційного освітнього простору. І в першу чергу нововведення торкнуться кабінетів української мови та літератури. Вибір цих кабінетів не випадковий. Українська мова і література – базовий предмет ЗНО. Кошти на реалізацію громада вже має в своєму розпорядженні. Це освітня субвенція при співфінансуванні місцевих бюджетів. Другий напрямок, по якому ми будемо працювати, – це природньо-математичні науки. Почнемо з кабінетів хімії і біології. Вже до початку нового навчального року старші класи в школах Кілійської ОТГ будуть забезпечені дидактичними матеріалами і інтерактивними засобами навчання, мікроскопами. Влітку приступимо до реалізації. Протягом двох років плануємо вирішити ці питання”, – розповів Сергій Іванович.
Передбачено в школах Кілійської ОТГ і стимулювання педагогічної праці. Про матеріальне заохочення педагогів, учні яких вийшли на обласний та Всеукраїнський рівні, також піклуються. Так, за перше місце передбачено преміювання в розмірі п’яти посадових окладів, за друге місце – чотири і за третє – три посадових оклади.
При цьому передбачено і стимулювання самих учнів-призерів. За результатами аналізу ЗНО заплановане і матеріальне стимулювання навчальних закладів. Торкнувся Сергій Мергут і ще одного завдання – вирішення кадрових проблем: фахівців бракує.
Однак, серед переваг – якість освіти. Як зазначив Сергій Іванович, рівень підготовки учнів Кілії досить високий.
Наступний крок – новий інформаційний простір – створення інформаційних хабів. Іншими словами, на базі закладів освіти буде облаштовано по одній неакадемічної класній кімнаті, де замість дошки і парт – вільний освітній простір із зручними кріслами і обладнанням, що дозволяє застосувати інтерактивні комп’ютерні технології. Буде створено вісім хабів з окремим інтернет-простором. Ці заходи знайшли своє відображення у затвердженій міській Програмі «Новий інформаційний простір».
У цьому році планується створення двох інформаційних хабів з облаштуванням навчальних кабінетів, окремої інтернет-мережі, яка дозволяє вести освітні процеси дистанційно. На жаль, школи Кілійської ОТГ поки не можуть похвалитися тим, що надають дистанційну освіту. Причина у відсутності матеріально-технічної бази і відповідних засобів навчання. Між тим, вже 1 вересня нововведення будуть реальністю, підкреслив Сергій Мергут. Фінансування проектів вестиметься при співфінансуванні місцевого бюджету та державних субвенцій.
Так, вже надійшли 1 мільон 800 тисяч на створення інклюзивного центру. Роботи йдуть повним ходом. Створення освітніх хабів і зведення їх в єдиний освітній інформаційний простір – це не просто амбітний проект керівництва Кілійської ОТГ. Це престиж освітньої галузі.
Автор – Анна БУЛІЙ
Дуже приємно що процес розвитку освіти не стоїть на місці. Адже покращення якості освіти прямо впливає на якість спеціалістів яких ми отримаємо для своєї країни!