В Ізмаїлі відкрили сучасний реперфузійний центр

У місті Ізмаїл на базі Дунайської обласної лікарні відкрили сучасний реперфузійний центр, де мешканці південних районів зможуть цілодобово отримувати якісне та своєчасне лікування серцево-судинних захворювань. Очікується, що у перший рік роботи у медзакладі буде проведено 300 діагностичних коронарографій і понад 100 стентувань. Про це повідомив голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов під час відкриття центру. 
 
«Центр буде обслуговувати п’ять районів, а це майже 420 тисяч жителів: місто Ізмаїл, Ізмаїльський район, Болградський, Ренійський, Татарбунарський, Кілійський і ОТГ Вилкове. Я дуже щасливий, що за два роки ми стали першою і єдиною областю в Україні, яка створила мережу реперфузійних центрів. Наш регіон має найбільшу протяжність, і ця мережа забезпечує європейський стандарт часу надання спеціалізованої меддопомоги. Тут рятуватимуть життя абсолютно конкретних людей, які без цього не вижили б або отримали інвалідність. І якщо ти доклав зусиль, аби врятувати хоча б одне життя, вважай, що своє прожив не дарма», — зазначив Максим Степанов.
Центр складається з ангіографічної лабораторії, палати інтенсивної терапії та допоміжних приміщень. На його створення та закупівлю обладнання з обласного бюджету було спрямовано близько 14,6 мільйонів гривень. У загальному штаті заклау — 15 осіб: серцеві хірурги, анестезіологи та медсестри, які пройшли професійне стажування.
 
Зазначимо, дотепер у регіоні функціонували 2 реперфузійні центри – в Одесі та Балті, які лише протягом 2018 року врятували понад 800 життів. Зокрема, відділення у Балті обслуговує наразі 7 північних районів. За рік там провели 77 стентувань. «Чи багато це, чи мало? Просто треба запитати тих людей, яким було зроблено стентування. Вони залишилися живі, здорові і зараз радіють життю. Саме це тепер реально і в Ізмаїлі», – підкреслив Максим Степанов.
 
За словами очільника регіону, ефективність роботи реперфузійних центрів – це результат комплексного підходу. Він складається з екстреної допомоги, зокрема, це обладнання «швидких» електрокардіографами з телеметрією, а також програми безкоштовного лікування пацієнтів у перші 3 дні перебування у реперфузійному центрі.
 
Зазначимо, в Україні серцево-судинні патології займають перше місце серед причин смертності. Лише в Одеській області за 2018 рік зареєстрували понад 2 тисячі випадків інфаркту міокарда.
 
Нагадаємо, підвищення якості медичних послуг залишається одним із ключових пріоритетів Стратегічного плану дій голови Одеської обласної державної адміністрації Максима Степанова «Розумний регіон» на 2017-2019 роки.
За інформацією прес-служби Одеської ОДА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *