В Асоціації міст гостро розкритикували спробу зе-влади скасувати другий тур виборів

20 жовтня депутатка провладної партії  “Слуга народу” Тетяна Грищенко зареєструвала проєкт постанови Верховної Ради України № 4234. Пропонується скасувати повторне голосування на виборах депутатів сільської, селищної, міської ради (територіальної громади з кількістю виборців до 10 тисяч) та сільського, селищного, міського голови. Таку спробу відмовитись від проведення другого туру у великих містах гостро розкритикували в Асоціації міст України.
Про це повідомили в Одеському регіональному відділенні Асоціації міст України.
Як зазначила авторка законопроекту, основною метою прийняття цієї постанови є “недопущення надмірного навантаження на медичну систему України та забезпечення протидії поширенню коронавірусної інфекції COVID-19, епідемії грипу і гострих респіраторних інфекцій, зниження рівня загрози життю і здоров‘ю населення.”
Тим часом Асоціація міст України вкрай стурбована спробами напередодні місцевих виборів 25 жовтня змінити або відмінити окремі етапи процесу народного волевиявлення, зокрема другий тур виборів мерів великих міст по всій країні. Там вважають, що проект постанови Верховної Ради України «Про внесення змін до Постанови Верховної Ради України «Про призначення чергових місцевих виборів у 2020 році» не має нічого спільного з принципами належного врядування та принципами демократичної держави.
“Громади, де за результатами виборів знадобиться другий тур, у разі його не проведення не отримають легітимних мерів. Право громадян обирати місцеву владу буде цинічно порушено. Подібні політичні спекуляції щодо можливого відтермінування/перенесення процедур та етапів місцевих виборів у поєднанні з заявами представників партії парламентської монобільшості, є політичним тиском та спробою обмежити місцеве самоврядування у великих містах. З огляду на зазначене закликаємо народних депутатів України відмовитися від ініціатив щодо законодавчого втручання у безперервність виборчого процесу та не підтримувати такі ініціативи у стінах Верховної Ради України!”, – йдеться в заяві організації.
В Асоціації міст наголошують: положення проекту Постанови реєстр.№4234 грубо порушує норми Конституції України щодо виборів та норми чинного Виборчого кодексу України. Мери великих українських міст мають бути визначені шляхом прозорого голосування, що відповідає принципам європейської демократії.

Спробами відмінити другий тур “Слуги народу” фактично підштовхують українців мобілізуватись і обрати лідера перегонів у першому турі. Таку думку висловив народний депутат України VII скликання Леонід Даценко.

Перелякані “Слуги народу” розуміють, що програють перегони на очільників громад у більшості міст країни, де кількість виборців понад 75 тисяч і вибори можуть проходити у два тури. Тож вони просто “сходять з розуму” і придумують будь-які способи, щоб утриматись за владу. Саме з цієї причини з’явився проект постанови щодо скасування другого туру голосування. І це брутальне топтання по Конституції вони ще й цинічно прикривають “турботою” про людей у період епідемії коронавірусу”, – заявив Леонід Даценко.

Він зауважив, що при цьому насправді центральна влада нічого не зробила для протидії епідемії: запустила без тестування сотні тисяч заробітчан, роздерибанила “ковідний” фонд, переклала повністю закупівлю обладнання, ліків, виплати лікарям на місцеві бюджети та благодійників. До того ж, ще й умудрилась посваритись із більшістю міських голів великих міст країни, оскільки засипала населення суперечливими і часто зовсім дурними карантинними обмеженнями, супроводжуючи це погрозами і переслідуванням “незгодних”. Тож у те, що ЗЕкоманда тепер раптом “почала турбуватись” про здоров’я українців, – вірить дедалі менше людей. І все більше розуміють, що це звичайні маніпуляції.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *