На час карантину 42 тисячі дітей з інтернатів повернули в проблемні сім’ї, а як вони там – ніхто не контролює

Через введення карантину відповідно до постанови Кабміну від 11.03.2020 №211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19», з 12 березня 2020 року на усій території України встановлена заборона на відвідування закладів освіти. У зв’язку з цим за рішенням МОН понад 42 тисячі дітей були повернуті до батьків із інтернатних закладів системи МОН. Здебільшого це діти з інвалідністю та діти з малозабезпечених сімей.
Про це йшла мова на селекторній нараді з питань забезпечення прав дітей, повернутих із закладів інституційного догляду та виховання. Нарада відбулася під головуванням Міністра соціальної політики України Марини Лазебної та в. о. Міністра освіти і науки України Любомири Мандзій, за участі виконавчого директора АМУ Олександра Слобожана.
Таке рішення, на жаль, не було узгоджене з органами державної влади та органами місцевого самоврядування, що призвело до повернення дітей в сім’ї, які не готові їх прийняти.
Головне завдання зараз полягає у забезпеченні захисту прав дітей в умовах карантину, а також наданні допомоги сім’ям з дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах“, – наголосила Міністр соціальної політики Марина Лазебна.
Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан підтримав позицію Міністра соціальної політики. Також він додав, що держава повинна підтримати територіальні громади у їх прагненні розвинути систему захисту дітей. Так, на сьогодні в об’єднаних територіальних громадах створилась в цілому несприятлива ситуація із системою соціального захисту населення:
  • у 78% ОТГ не створені служби у справах дітей
  • у 30% ОТГ відсутні фахівці із соціальної;
  • ОТГ забезпечують надання приблизно 7 з 17 базових соціальних послуг;
Усе це не сприяє створенню безпечного середовища для дітей та сімей з дітьми. Тому за результатами селекторної наради Мінсоцполітики та АМУ спільно домовились щодо:
  • адвокації в Уряді питання про запровадження субвенції на забезпечення діяльності фахівців із соціальної роботи;
  • допомоги ОТГ створити якісну систему забезпечення прав дітей.
Окремо місцевим державним адміністраціям доручили посилити обстеження сімей на наявність проблем у сім’ї, необхідної допомоги, відповідального ставлення батьків до виконання своїх обов’язків по догляду та вихованню дитини; залучити органи місцевої виконавчої влади та органів місцевого самоврядування для забезпечення надання соціальних послуг сім’ям з дітьми у громаді, а також забезпечити безперебійну та оперативну роботу органів опіки та піклування, Комісій з питань захисту прав дитини щодо прийняття рішень стосовно подальшої долі дітей.

2 thoughts on “На час карантину 42 тисячі дітей з інтернатів повернули в проблемні сім’ї, а як вони там – ніхто не контролює

  1. Очень правильная реакция а проблему, к сожалению, с опазданием! В ОТГ не только нет специалистов, но если и есть ФСР, то без специального образования и опыта. Оказание услуг непрофессионально, это очень мягко сказано. Скрытая за «заявлением родителей» ситуация даёт сегодня жуткий кризис в семьях- насилие, голод детей, жуткие условия проживания, алкоголизм родителей…
    Для развития услуг в ОТГ нужна субвенция на ФСР в ОТГ, иначе будем идти к этому решению через смерти детей!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *