Бібліотеки Татарбунарського району стануть креативними центрами громад

28 травня в медіа-центрі Татарбунарської районної бібліотеки для фахівців сільських філій відбувся семінар «Бібліотека як організатор доступу до сучасного інформаційного простору».

На перший план обговорення була винесена проблема організації бібліотечного простору для читачів у сільських бібліотеках, оскільки сьогоднішня бібліотека покликана бути багатоликою та різноманітною: з «гучними» і «тихими» зонами, з відкритим простором і відокремленими місцями для відпочинку.

Сучасний сільський бібліотекар намагається створити з кожного куточка приміщення комфортні рекреаційні зони для читачів із зручними для відпочинку і читання, устаткувавши меблями: столиками, кріслами, банкетками і диванчиками. Такі зони здатні залучати і естетично виховувати нових читачів, забезпечивши при цьому максимальний об’єм інформації з вільним і рівним доступом до неї.

Сільські бібліотекарі переконані, що якість обслуговування користувачів бібліотеки найперше залежить від рівня професійної підготовки, тому бібліотечні працівники – Гриценко Світлана, Алєксєєнко Інна, Гетманець Світлана та Левченко Меланія, відвідали курси підвищення кваліфікації Одеського обласного навчально-методичного центру закладів культури та мистецтва. Вони з задоволенням поділились отриманою інформацією з колегами присутніми на семінарі.

Розповідь була змістовною та цікавою, додатком до бесіди були різноманітні світлини та презентації. Зі своїм творчим та креативним підходом до роботи ознайомила присутніх Людмила Бедрега. За допомогою електронної презентації вона розповіла та показала як якісно та креативно можна задовольняти інформаційні запити користувачів у своїй малесенькій бібліотеці, як проводити масові заходи, щоб вони були цікаві відвідувачам та спонукали їх до розвитку своєї творчої ініціативи.

Протягом семінару виникали питання з якими сільські бібліотечні працівники стикаються у повсякденній практиці, на що фахівці районних бібліотек розповіли про свій власний приклад.

Віднедавна все більше з’являється бібліотек, які часто поєднують в собі незвичні форми роботи.

Родзинкою семінару було відкриття в медіа-заді центральної районної бібліотеки «Бібліо-кав`ярні», де бібліотекарі мали змогу не тільки отримати потрібну інформацію, поспілкуватись, а й скуштувати філіжанку кави або чашку чаю.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *