В Одеській області лише 36% території охоплено перспективним планом.
Тоді як в Україні вже створено 992 об’єднані територіальні громади, до яких увійшли 4542 територіальні громади. Це становить понад 41% територіальних громад від загальної кількості тергромад базового рівня. Ще 6419 дрібних тергромад залишаються необ’єднаними. А отже, «білих плям» на карті України ще багато. Про це сказала Міністерка розвитку громад та територій України Альона Бабак.
«Є області, території яких охоплені перспективними планами на 100% – це Волинська, Дніпропетровська, Донецька, Запорізька, Луганська, Рівненська, Харківська та Хмельницька області. У Житомирській, Івано-Франківській, Кіровоградській, Полтавській, Сумській, Тернопільській, Херсонській, Чернівецькій та Чернігівській областях перспективними планами охоплено близько 90% території. Тобто є хоча би бачення на рівні регіону того, хто з ким має об’єднатися для того, щоб там сформувалась спроможна громада. А от в Одеській області лише 36% території охоплено перспективним планом, у Київській – 54%, Вінницькій – 76%, Черкаській – майже 75%. Такі перспективні плани не повною мірою враховують методику формування спроможних громад», – зазначила Міністерка.
За її словами, Уряд проаналізував ситуацію, що відбувається і чому у деяких областей відсутнє навіть бачення перспективних планів.
«Процес добровільного об’єднання громад має відбуватись на засадах спроможності громад. Але часто обласні ради не керуються цим принципом, а переслідують власні політичні інтереси щодо розподілу на рівні регіону сфер впливу. Тож Уряд подав до Парламенту законопроект щодо внесення змін до Закону України «Про добровільне об’єднання громад», який прибирає з процесу створення ОТГ етап затвердження перспективних планів облрадами», – сказала Альона Бабак.
Нагадаємо, Одеська обласна рада досі не затвердила Перспективного плану формування ОТГ на території області. Це питання місцеві народні обранці навіть не виносили на порядок денний.