Третій місяць поспіль 14 громад з Одещини не можуть отримати кошти субвенції на соціально-економічний розвиток. Ці гроші їм пообіцяв Уряд Гройсмана ще 10 липня 2019 року.
Нагадаємо, Міністерство фінансів України та Держказначейство України вже третій місяць блокують кошти субвенції на соціально-економічний розвиток, розподілені Кабінетом Міністрів на початку липня (розпорядження від 10.07.2019 №500-р).
Очікуючи фінансування, громади у відповідності до розподілу коштів цієї субвенції вже виконали певний обсяг робіт, однак не можуть за них розрахуватися. Це – невеликі за вартістю, але вкрай важливі для громад проєкти – будівництво та ремонт шкіл і дитячих садків, ремонт та благоустрій вулиць, влаштування водогонів, насосних станцій та систем очищення води, обладнання медичних амбулаторій, центрів адмінпослуг, будинків культури.
Як повідомляють в Одеському регіональному відділенні Асоціації міст України, понад 102 мільйони гривень субвенції з державного бюджету мають отримати 14 малих міст з Одещини:
- Арциз 11,89 млн. грн.,
- Ананьїв – 6,57 млн. грн.,
- Болград 12,01 млн. грн.,
- Доброслав – 6,26 млн. грн.,
- Іванівка – 1,97 млн. грн.,
- Кодима – 6,88 млн. грн.,
- Любашівка – 9,01 млн. грн.,
- Миколаївка,- 2,64 млн. грн.,
- Рені – 14,91 млн. грн.,
- Роздільна – 14,28 млн. грн.,
- Сарата – 3,43 млн грн.,
- Тарутино – 4,72 млн. грн.,
- Татарбунари – 8,8 млн грн..
Голова Асоціації міст України Віталій Кличко наголошує, що цей ресурс передбачений для міст районного значення та селищ, які постійно потерпають від нестачі коштів на соціальні цілі та програми. До переліку отримувачів субвенції потрапили громади, визначені Мінрегіоном як майбутні центри ОТГ. Тому формування у них соціальної інфраструктури має критичне значення для завершення реформи місцевого самоврядування та адміністративно-територіального устрою.
Голова АМУ повторно звернувся до Глави Уряду Олексія Гончарука з проханням перерахувати кошти субвенції громадам. Кошти цієї субвенції передбачені у Держбюджеті на 2019 рік і подальше їх блокування викликає побоювання щодо непрозорого та упередженого їх використання.
Авторка – Оксана Піднебесна