Для породистих коней в Арцизі збудували нову стайню

Власник компанії «Тіратек» Павло Гафінець оголосив про завершення будівництва стайні для мешканців кінного двору, яке тривало впродовж останніх двох місяців.Про це розповідає видання «Махала».

«Для мене було важливим створити простір, який поєднував би простоту інтер’єру, зручність для коней і комфорт для відвідувачів»

«У дитинстві я багато часу проводив у дідуся в селі, де були коні. У дев’ятому класі написав у творі, що мрію стати власником стайні та селекціонером. З будівництвом цієї стайні моя дитяча мрія здійснилася», — розповідає Павло Гафінець на початку розмови.

Проєкт «Кінний двір» він почав реалізовувати на початку війни. Павло зазначає, що відкриття кінного двору в цей нелегкий час стало правильним рішенням, адже люди знайшли у спілкуванні з кіньми розраду й відновлення душевного балансу. Це надихнуло його придбати нових породистих тварин і сприяло розвитку локації.

Збільшення кількості елітних коней потребувало створення відповідних умов для їх утримання. Це стало поштовхом до будівництва просторої сучасної стайні.

Нова стайня побудована з дотриманням усіх сучасних стандартів, і Павло підкреслює її важливість для розвитку кінного двору.

«Стайня вийшла дуже гарною. Вона виконуватиме роль мінімузею. Там ми плануємо приймати відвідувачів, проводити для них екскурсії та розповідати їм більше про коней та історію нашого регіону», — каже він.

Ідеї для будівництва стайні Павло частково запозичив із подорожі на кінний завод у Дібровку минулого року. Проте більшість рішень було прийнято на основі його власних задумів і багаторічного досвіду.

«Для мене було важливим створити простір, який поєднував би простоту інтер’єру, зручність для коней і комфорт для відвідувачів. Ми врахували навіть найменші деталі: об’єм повітря, освітлення, квадратуру приміщення», — розповідає Павло.

«Ми хочемо, щоб наша локація дарувала радість і ставала місцем сили для кожної людини»

Він зазначає, що коні вдень більшу частину часу проводять на відкритих пасовищах або в загонах, але за несприятливої погоди у стайні для них облаштовано комфортні та зручні умови на випадок тривалого перебування всередині.

«Коні отримують збалансоване й виключно натуральне харчування, адже їхнє здоров’я для нас є пріоритетом», — наголошує власник.

Мета проєкту — розвивати туристичну привабливість «Кінного двору», дарувати людям радість, популяризувати місцеву історію та сприяти розвитку міста Арциз, яке здавна вважається серцем Бессарабії. Павло підкреслює, що проєкт реалізовано виключно за рахунок фінансових вкладень компанії Тіратек і що він має соціальну місію.

«Під час будівництва виникали труднощі. Наприклад, головний прораб був призваний на службу в ЗСУ. Але моя цілеспрямованість допомогла впоратися з усіма викликами. Я вірю, що такі випробування загартовують нас і роблять сильнішими», — ділиться досвідом Павло.

Кінний двір став не лише місцем відпочинку, але й справжнім терапевтичним притулком. Мешканці Арцизу та всієї громади регулярно відвідують цю локацію. У багатьох родин вже склалася традиція приносити вимиті й порізані фрукти та овочі, щоб побалувати коней і тварин.

«Дорослі можуть відчути тут спокій через спілкування з кіньми. А для дітей – це можливість поринути у світ природи й тварин, що так відрізняється від буденності», — з гордістю розповідає Павло.

Він також додає, що кінний двір відкритий щодня для всіх охочих абсолютно безкоштовно. «Ми хочемо, щоб наша локація дарувала радість і ставала місцем сили для кожної людини. Саме тому ми продовжуємо її розвивати», — наголошує засновник.

За його словами, це лише один з кроків у розвитку Кінного двору. Павло планує реалізувати ще багато ідей, які допоможуть зробити локацію ще цікавішою та кориснішою для громади.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *