35% водомереж в Україні аварійні: як збирається діяти Уряд?

Кабінет Міністрів України схвалив розроблений Мінрегіоном законопроєкт «Про Загальнодержавну цільову соціальну програму «Питна вода України» на 2022-2026 роки. Про це повідомив Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов. Для Одеської області новий закон міг би відкрити нові можливості, адже проблеми з питною водою дуже гості: у окремих районах півдня вона подається за графіком, або взагалі привізна через відсутність природних джерел. Особливо масштабні проблеми в Тарутинському, Болградському, Татарбунарському, Арцизькому та інших районах регіону.
«Уряд створює можливості для покращення якості питної води. Зокрема, щойно на засіданні Кабміну було ухвалено законопроєкт про забезпечення відповідних умов. Адже проблема існує і давно — в аварійному стані перебувають 35% водопровідних мереж та 38% мереж водовідведення України, відтак якість води викликає питання. Водночас у деяких областях досі спостерігається подача води за графіком чи використання привізної. Тож належне фінансування заходів із забезпечення населення якісною питною водою, а це, зокрема, фінансування будівництва, реконструкції, капітального ремонту водопровідних мереж, очисних споруд, мереж водовідведення тощо, – це надважливе завдання держави. І ми розраховуємо на підтримку народних депутатів у цьому питанні», – наголосив Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов.
Згідно із законопроєктом, на заходи із забезпечення населення питною водою у 2022-2026 роках планується фінансування близько 28,5 млрд гривень. З них понад 16 млрд – кошти державного бюджету, ще 11 млрд грн – з інших джерел.
У 2022 році йдеться про фінансування у розмірі понад 3 млрд гривень на вказані цілі.
«Розроблений Мінрегіоном за активної участі Асоціації міст України законопроєкт, який був сьогодні схвалений Урядом, дасть громадам додатковий і ефективний інструмент для забезпечення споживачів якісною питною водою», – зазначив Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан.
Після схвалення Урядом законопроєкт буде передано на розгляд відповідного Комітету Верховної Ради України.
Нагадаємо, раніше Кабінет Міністрів України затвердив розроблену Мінрегіоном Концепцію Загальнодержавної цільової соціальної програми «Питна вода України» на 2022-2026 роки.

Основний результат від реалізації Державної програми – відновлення інфраструктури водопостачання та водовідведення, забезпечення якості питної води у територіальних громадах України.

Зокрема, передбачається:

  • будівництво та реконструкція водозабірних споруд, групових водопровідних мереж, водопровідних та очисних споруд;
  • впровадження станцій доочищення питної води із застосуванням новітніх матеріалів та технологій;
  • оснащення лабораторій контролю якості питної води та стічних вод, оснащення їх сучасним контрольно-аналітичним обладнанням;
  • приведення нормативно-правової бази у сфері питного водопостачання та водовідведення, Державних санітарних норм та правил «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» у відповідність із законодавством ЄС.

Реалізація Концепції буде здійснена за рахунок коштів Державного бюджету України, в тому числі Державного фонду регіонального розвитку, Державного фонду розвитку водного господарства та субвенції на виконання інвестиційних проектів, також коштів місцевих бюджетів, підприємств питного водопостачання та централізованого водовідведення відповідно до програм їхнього розвитку, зовнішніх і внутрішніх запозичень, грантів міжнародних організацій, коштів міжнародних програм, благодійних внесків.

уряд

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *