Державна служба геології та надр України планує продати право на видобуток золота на півночі Одеської області. Золотоносні ділянки пропонуються для розробки терміном на 5 років, – повідомляється на сайті Держгеонадр.
Перша ділянка, «Квіткова», має площу 669 га. На ньому пробурено 25 свердловин. Фахівці прогнозують зміст 0,1-14,7 грам золота в тонні руди. На другому родовищі, «Майському», міститься близько 3,4 грама дорогоцінного металу на тонну. Площа цієї ділянки менше – 252 га, а кількість свердловин – 177.
Україна має величезні запаси золота, за підрахунками – близько 3 тисяч тон. В Одеській області золото “сконцентровано” на півночі, на території Савранської громади.
«Але ми не використовуємо свій потенціал, а золото, яке використовується на виробництвах, завозять з-за кордону. Проблема полягає в тому, що розробка золотоносних родовищ є капіталомісткої: тільки на розвідку необхідно залучити близько 3 млрд грн», – зазначив глава Держгеонадр Роман Опімах.
Як писала “Думська”, один з найбільш відомих об’єктів вітчизняної гірничої промисловості – золоте родовище в Савранському районі – почали розробляти в 1993-му, через два роки після того, як розвідники казенного підприємства «Кіровгеологія», розшукуючи в околицях Саврані нікель, знайшли сірчаний колчедан, він же пірит . Наявність цієї гірської породи – ознака того, що поблизу, можливо, є золото. Геологи заглибилися в кристалічний щит і таки знайшли дорогоцінний метал. Родовище отримало назву «Майське». У ньому нарахували 12 скупчень руди (рудних тіл), в яких міститься не менше 150 тонн золота (в п’ять разів більше золотого запасу нашої держави!). Вміст металу в породі складає 7,63 грама на тонну. Рентабельність видобутку починається з 5 грамів.