У День Конституції України в Красносільській громаді відкрили сучасну футбольну базу спортивного клубу «Таїрове». Новий комплекс покликаний розвивати дитячий футбол, приймати змагання та стати місцем спортивної реабілітації ветеранів.
Про це СИЛА ГРОМАД повiдомляє з посиланням на сторiнку Одеської ОВА у фейсбук. На вiдкриття завiтали представники Одеської облради та ОВА, зокрема заступник голови Олексій Химченко, директор СК “Таїрове” Вілін Цандер та юнi спортсмени.
Втім, сама подія поставила перед мешканцями Таїровської громади закономірне запитання: чому клуб, який представляє Таїровську громаду, отримав сучасну базу за її межами?
Для сотень дітей із Таїрового, Лиманки, Червоного Хутора, Совiньону та інших населених пунктів громади це означає постійні поїздки до Красносілки. Це додатковий час у дорозі, витрати для батьків та складніша логістика тренувального процесу.
Адже від с. Таїрове до Красносiлки приблизно 35–45 км по дорозі залежно від маршруту, на машині це десь до 1 години, якщо без сильних заторів.
Особливо гостро це питання звучить через те, що в селi Червоний Хутір, яке входить до територiї Таїровської громади, вже багато років не можуть завершити скандальне будівництво стадіону, який мав стати головною спортивною ареною Таїровської громади. Попри витрачені бюджетні кошти (7 млн грн), об’єкт досі так i не введений в експлуатацію.
Депутат Таїровської селищної ради Володимир Синиговець вважає, що громада давно заслуговує на власну сучасну спортивну інфраструктуру.
«Я щиро радий, що діти отримали сучасну футбольну базу. Але чому її довелося будувати в іншій громаді? Чому досі не добудований стадіон у Червоному Хуторі? Ще у 2023 році правоохоронці повідомляли про розслідування щодо можливого розкрадання бюджетних коштів під час його будівництва. Минуло вже кілька років, а громада так і не отримала свій стадіон. Наші діти повинні мати можливість тренуватися вдома, а не витрачати години на дорогу», – подiлився думками пан Володимир з СИЛОЮ ГРОМАД.
За словами депутата, стадіон — не єдиний незавершений соціальний об’єкт. У центрі Таїрового роками стоїть недобудований дитячий садок із запроєктованим укриттям. Попри значну чисельність населення громади, цей заклад на 80 мiсць так і не почав працювати.
Синиговець також заявляє, що правоохоронними органами в різні роки відкривалися численні кримінальні провадження, пов’язані з діяльністю посадових осіб Таїровської селищної ради. Водночас остаточну правову оцінку всім цим обставинам мають надати виключно правоохоронні органи та суд.
Історія з відкриттям нової футбольної бази вкотре актуалізувала питання: чому мешканці майже 50-тисячної Таїровської громади досі не мають власного сучасного стадіону, тоді як спортивна інфраструктура для їхнього клубу з’являється на території сусідньої громади?
Редакція готова надати можливість Таїровській селищній раді висловити свою позицію щодо причин незавершеного будівництва стадіону, дитячого садка та інших інфраструктурних об’єктів.
Нагадаємо, СИЛА ГРОМАД ранiше дослiджувала питання щодо закритостi Таїрiвської селищної ради для своїх жителiв: на входi до будiвлi встановлено металеву решiтку пiд замком.