Арцизька громада вимагає від Кабміну дофінансувати 10 млн грн для підвищення зарплат освітянам і соцпрацівникам

2 лютого, в Арцизькій громаді відбулася позачергова сесія міської ради. Як зазначив голова міськради Сергій Парпуланський, причина – важлива і принципова. Адже наприкінці 2025 року Кабінет Міністрів України ухвалив рішення про підвищення посадових окладів педагогічних та соціальних працівників. Саме тому сьогодні депутати міської ради підтримали звернення до Кабінету Міністрів України, ініційоване Асоціацією міст України, з вимогою забезпечити повне фінансування підвищення заробітної плати педагогічних та соціальних працівників з Державного бюджету, як це передбачено Конституцією України.

 

«Це правильний і необхідний крок, адже саме ці фахівці щодня працюють із дітьми, родинами, людьми, які потребують підтримки. Втім, ухвалюючи відповідні постанови, держава не передбачила коштів на їх реалізацію з Державного бюджету. Для громад це означає додаткове фінансове навантаження, яке не було закладене під час формування місцевих бюджетів.

Для бюджету нашої громади це – майже 10 мільйонів гривень додаткових витрат у 2026 році», – пояснив посадовець.

Тож сьогодні депутати міської ради підтримали звернення до Кабінету Міністрів України, ініційоване Асоціацією міст України, з вимогою забезпечити повне фінансування підвищення заробітної плати педагогічних та соціальних працівників з Державного бюджету, як це передбачено Конституцією України.

«Ми підтримуємо підвищення зарплат, але таке рішення має бути підкріплене реальним фінансовим ресурсом. Це – питання справедливості, стабільності та якості послуг для наших мешканців», – додав Сергій Парпуланський.

Витрати громад має компенсувати держава 

Як повідомляють в Асоціації міст України, місцеві бюджети громад не отримали грошове забезпечення для підвищень заробітних плат освітянам та соцпрацівникам. Попри гучні заяви державних дячів про зростання на 40% зарплат вчителям та вихователям дитсадків не вистачає 14 млрд гривень.

А для того, аби оплатити підвищені у 2,5 рази заробітні плати  надавачів соціальних та реабілітаційних послуг, як це передбачено постановою №1750, необхідно за даними Міністерства фінансів України 28 млрд гривень.

Асоціація міст України єдина з асоціацій органів місцевого самоврядування надала зауваження про необхідність фінансування додаткових окладів з Державного бюджету у зверненнях до Міносвіти та Мінсоцполітики які не були враховані. Також зазначали про це під час наради із Заступницею Керівника Офісу Президента України Іриною Верещук 2 грудня 2025 року та у зверненнях на міністерства та Уряд від 29.12.25 про необхідність виділення коштів для забезпечення спроможності місцевих бюджетів виконати норми постанов”, – йдеться у повдомлення організації.

 

В Асоціації міст зазначають: без виділення додаткових коштів з Державного бюджету України зазначені вище постанови можуть призвести до таких негативних наслідків, :

− скорочення чисельності працівників;

− збільшення навантаження на персонал;

− переведення працівників на неповний робочий час;

− створення нерівних умов оплати праці між працівниками різних галузей і різних громад;

− погіршення якості освітніх та соціальних послуг.

Авторка – Оксана Піднебесна 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *