Курорт “Катранка”: в Лиманській громаді чистять пісок від російського мазуту

Узбережжя Одеської області продовжує потерпати від наслідків російської аварії в Керченській протоці. Наслідки забруднення морського піску вчергове проявилися на території узбережжя Чорного моря, біля рекреаційної зони «Катранка», що на території Лиманської громади у Білгород-Дністровському районі на Одещині.

Про це розповів голова цієї громади Василь Резніченко, повідомляє СИЛА ГРОМАД.
Частину речовини раніше вже зібрали комунальні служби, однак значна частина досі прихована під піском і час від часу виходить на поверхню під впливом вітру та хвиль.
“Хочу зауважити: це не нові викиди мазуту з російських танкерів, а попереднє забруднення, яке ще раніше глибоко засіло під шаром піску. Під час останніх штормів, дощів та вітряних негод на цьому місці був розмитий пісок, тому комунальна служба знову займається збиранням мазуту на утилізацію”,  – написав він на своїй сторінці.

Тим часом еколог з Нацпару “Тузлівські лимани” Іван Русєв повідомив, що російський мазут нібито виявили на ділянці довжиною близько 200 метрів:

«На ділянці довжиною близько 200 метрів виявили понад 100 кілограмів залишків мазуту. Там було декілька тисяч фракцій різних від сантиметра до 6 сантиметрів. Мазут лежить ще з часів січня і лютого», — зазначив Русєв.

Особливу тривогу викликає потенційна реакція мазуту на підвищення температури. За словами еколога, “речовина починає розчинятися у воді та потрапляє в харчові ланцюги морських організмів, аж до дельфінів”.

 

Проте у Державній екологічній інспекції Південно-Західного округу заявили, що «інформація про сотні кілограмів не прибраного мазуту не відповідає дійсності». За даними інспекції, основну масу було зібрано ще в лютому, а нові сліди — результат природних процесів, які виводять залишки з глибших шарів піску.

 

На думку місцевої влади, територія якої межує з Нацпарком “Тузлівські лимани”, екологи перебільшують загрози забруднення навмисно, адже кілька років поспіль намагаються відібрати цінні рекреаційні землі в громади. Тимчасове керівництво,  в.о. директорки Ірина Вихристюк навіть судилася з громадою до повномасштабного вторгнення. А зараз, маніпулюючи екологічним лихом, вчергове прагне звинуватити місцеве самоврядування.

 

До речі, Нацпарк керівництво якого гучно зловживає звинуваченнями в бік місцевої влади чи Держекоінспекції, жодного разу не долучився до очищення постраждалої території від забруднень. Хотів би закликати керівництво більше працювати в цьому напрямку і показати свої добрі наміри не на словах, а на ділі. Завтра наші комунальники планують продовжити прибирання забрудненої території, просимо працівників Нацпарку долучитися”, – резюмує Василь Резніченко.

 

Проте наступного дня, коли комунальники вчергове вийшли на прибирання піщаного пересипу на курорті “Катранка”, жодного представника Нацпарку на суботнику не помітили, кажуть в громаді.

 

Нагадаємо: залишки мазуту регулярно з’являються на узбережжі Одещини після аварії, яка сталась 15 грудня 2024 року біля Керченської протоки. Два російських танкери — «Волгонефть 212» і «Волгонефть 239», збудовані ще у 1950-х роках, зазнали пошкоджень під час шторму. В результаті, у море витекло понад 4 тисячі тонн мазуту. Збитки від розливу мазуту в Керченській протоці сягають майже мільярда доларів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *