На південні степи України переведуть біосферний заповідник з окупованої Херсонщини

До Буджацької (Бородінської) громади Болградського району планують релокувати (перемістити) наукових співробітників та видовий склад тварин біосферного заповідника «Асканія-Нова» імені Ф.Е. Фальц-Фейна Національної академії аграрних наук України, який наразі перебуває в окупованій росіянами частині Херсонської області. Він стане черговою туристичною локацією для південної громади Одещини на площі у сімдесят гектарів.

Про це повідомив голова Бородінської громади Іван Кюссе.

За словами Івана Георгійовича, нині наукові співробітники, окрім технічного персоналу, виїхали з окупованої території Херсонщини.

«У мене минулої п’ятниці та в неділю були зустрічі з директором біосферного заповідника Віктором Шаповалом. Ми з ним плануємо, що знайдемо ділянку, яка стане підрозділом «Асканії- Нови», куди він зможе привести тварин з інших заповідників України та розмістити наукових співробітників», – зазначив очільник громади.

Зараз є домовленість, що 10 червня 2025 року на черговій сесії Буджацької селищної ради буде затверджено Меморандум про співробітництво між Бородінською громадою,  біосферним заповідником «Асканія- Нова» та громадською організацією «Rewilding Ukraine».

На цьому ж пленарному засіданні мають намір ухвалити рішення про надання земельної ділянки для релокації біосферного заповідника. Наразі обговорюється виділення 70 гектарів землі в межах Бородінської громади для дослідних цілей. На цьому науково-дослідницькому підрозділі біосферного заповідника працюватимуть фахівці з «Асканії Нови», а обслуговуючий персонал буде набиратися з мешканців громади. Ця ініціатива створить нові робочі місця.

Іван Кюссе запевняє, що це буде ще однією туристичною локацією на території Бородінської громади.

Довідково. «Асканія-Нова» — найстаріший заповідник України, що знаходиться на Херсонщині. Тут розташований найбільший у Європі дикий степ. У місцевому зоопарку мешкають тварини з саван, пустель, степів, гірських районів. А також рідкісні птахи степової зони: фазан Свайно, степовий і сірий журавлі, орел степовий, чорний гриф. Більшість цих видів занесено до Червоної книги України — офіційного переліку рідкісних, вразливих і зникаючих видів флори та фауни.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *