В Одеській області на боротьбу з нашестям лисиць та шакалів громади покликали мисливців. Хижаки все частіше шукають здобич у селах і містечках та загрожують людям.
Через заборону на полювання на час воєнного стану на просторах Одещини побільшало шакалів і лисиць, що стали джерелом сказу та становлять загрозу людям і свійським тваринам.
Так, в Подільському районі провели відстріл червоної лисиці. Заодно цей захід дасть змогу оцінити ефективність проведеної пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу. Восени органи місцевого самоврядування, мисливські товариства отримали великі партії лікувальних брикетів, які розповсюдили у довкіллі для вироблення імунітету до сказу серед диких тварин.
«Дикі тварини, а саме лисиці, є основним резервуаром збудника вірусу сказу в навколишньому середовищі. В свою чергу це зменшить ймовірність передачі збудника захворювання до сільськогосподарських та домашніх тварин», – мовиться в інформації Подільської райдержадміністрації.
Натомість у Криничненській громаді Болградського району відбувся відстріл шакалів. На це дала дозвіл Державна екологічна інспекція Південно-Західного округу.
«Полювання виявилося вдалим, було добуто п’ять шакалів та одну лисицю. Тушки хижаків передали Управлінню Держпродспоживслужби в Болградському районі для вивчення на предмет наявності у них сказу», – розповів голова цієї громади Степан Вєлков.
Він порекомендував жителям бути уважними, не пересуватись поодинці ввечері, звертатись до сільської ради у разі виявлення хижаків.