Перед початком акції люди розвісили ялинкові прикраси, плакати та фото військових, які знаходяться у полоні РФ.
“У нас була інсталяція з ялинкою, ми обвішували її іграшками, які зробили люди власноруч, зі своїми позивними, з іменами і вирішили, що саме біля головної ялинки мають бути усі ці іграшки, як нагадування людям про те, що хлопці знаходяться в полоні, дехто безвісти зниклий. Суспільство має пам’ятати, що велика ялинка стоїть завдяки тому, що наші герої обороняли, взяли на себе ось цю навалу тоді в місті Маріуполь”, — розповіла організаторка акції та голова ГО “Серце Одеси в полоні” Анна Пажера.
Рідні військовополонених, знайомі та містяни вистроїлися уздовж вулиці Дерибасівської. У руках вони тримали стяги, плакати та фото військових, які вже три роки у полоні.
“У мене близький друг в полоні, якого засудили нещодавно. Йому дали 24 роки і 6 місяців, тому вся моя сила, вся моя енергія спрямована на те, щоб дістати його з полону. Про стан полонених ми дізнаємося тільки від звільнених з полону, хто приходить, тому що, на жаль, медичних комісій немає, Росія не йде на цю співпрацю”, — додала організаторка.
Катерина Кузнєцова чекає з полону свого найкращого друга Дмитра, який є бійцем полку “Азов”. Він потрапив у полон після виходу з металургійного комбінату “Азовсталь”. Дмитро був у колонії в Оленівці, де вночі 29 липня 2022 року відбувся вибух та була знищена будівля, де утримували українських військовополонених.
“Відомості ми мали про нього тільки через обміняних і все. Більше жодної інформації, навіть про стан здоров’я, про його моральний стан, і яке у нього поранення після теракту в Оленівці — зараз не відомо”, — розповіла відвідувачка заходу.
Сьогоднішня акція називається “Третє Різдво в полоні” і ансамбль української народної пісні “Мрія” заспівали українських колядок, а також пісню “Ой, у лузі червона калина”.
“Це мінімум, що я можу, мінімум, що може зробити кожен українець для того, щоб наблизити обмін, для того, щоб повернулись наші воїни, які захищали, які потребують обміну”, — пояснив Арсен, який підтримав акцію.
“Мені здається, що це просто якийсь обов’язок, потреба для мене, як у людини, яка перебуває в набагато кращих обставинах, робити щось, хоча б нагадувати за допомогою відвідання таких акцій те, що хтось неймовірно страждає, спробувати підтримати людей, у яких рідні знаходяться в полоні”, — розповіла Марічка, що відвідує акції на підтримку військовополонених регулярно в Одесі та Києві.
Одеські пластуни виступили із новорічним вертепом. Опісля нього — представники організації “Пласт” поділилися Вифлеємським вогнем з тими, хто взяли участь у акції.
Рідні військовополонених та зниклих безвісти пройшли ходою від Дерибасівської через Рішельєвську до одеської мерії, а далі через Приморський бульвар до Європейської площі.
Там учасники вшанували загиблих хвилиною мовчання та поставили запалені лампадки у пам’ять про загиблих військових.