Мальовниче містечко Доброслав на Одещині стало взірцем того, як можна розвиватись і йти вперед в дуже важкі часи. 6 липня населений пункт відзначив 222-гу річницю свого заснування. Святкові заходи охопили різні вікові категорії мешканців громади і об’єднали зусилля організаторів на різноманітних локаціях.
Про це розповіла на своїй сторінці лідерка цієї громади Людмила Прокопечко.
Урочистості продовжили на центральному майданчику перед селищною радою, де відзначили своїх мешканців за особливі досягнення в рамках заходу “Гордість Доброслава”.
На урочистості до громади завітала перший заступник начальника Одеської РВА Олена Захарченко-Нетужилова, яка висловила захоплення селищем та його мешканцями, їх силою та досягненнями.
“Це містечко з великим потенціалом, і кожен день цей потенціал зростає, а Доброслав стає кращим завдяки людям які тут живуть, завдяки команді, яка тут працює – бо саме люди, їх бажання, прагнення, наполегливість та любов до свого міста – а це – 70% успіху. Доброслав – це взірець того, як можна розвиватись і йти вперед в дуже важкі часи! Бажаю вам процвітання, сил та наснаги для реалізації своїх ідей і всім нам скорішої перемоги!”, – зазначила Олена Захарченко-Нетужилова.
5 і 6 липня в Доброславі перебували делегації з двох дружніх громад: з Чигиринської громади Черкаської області і з Верхньодніпровської громади Дніпропетровської області. Візитгостей припав на ті дні, коли ми відзначали День селища, тож вони були долучені до більшості заходів, а також побували на екскурсії, на виставі “Квітка папороті” у Центрі культури, мистецтв та розвитку творчтх здібностей, відвідали низку соціальних об’єктів.
На спільній зустрічі гості ознайомилися з презентацією Доброславської громади, поспілкувалися з командою, а також поділилися власними здобутками.
“Оскільки з Чигиринською громадою ми підписали Меморандум про партнерство під час нашого візиту в Чигирин, в Доброславі був підписаний Меморандум з Верхньодніпровською громадою. Я щиро дякую нашим колегам з обох громад та їхнім очільникам Віктору Харченку і Геннадію Лебедю за довіру та бажання спільної роботи задля розвитку. Сподіваюся на подальшу співпрацю та ефективну реалізацію спільних проєктів”, – поділилася Людмила Прокопечко.
Варто зазначити, що до містечка Доброслав вирушає все більше туристів. Тут запрошують відвідати та здійснити прогулянки тематичними локаціями. Це і парки «Японський сад», болгарської культури «Тракія», «Закоханих сердець», «Дубай-парк», «Щедрик», сквери «Бабусин садочок», «Перлина Доброслава», Української пісні, меморіальний комплекс жертв Голодомору і політичних репресій, Алея Слави, Мистецька алея та ще чимало цікавих та оригінальних артоб’єктів.
“Мабуть, найяскравіші заходи з Дня селища були для молоді: відкритий діалог голови громади та її команди з молодіжним активом, брейн ринг і, звичайно ж, суперфінал конкурсу “Доброславський соловейко”, одного з найцікавіших проєктів “Небайдужих”. Якщо можна легко і описати, і уявити діалог з молодіжним активом і брейн ринг, то як розповісти про суперфінал “Доброславського соловейка”, я не уявляю, тому що це описати неможливо – це треба самому бачити і чути! Феєричне шоу з неймовірно талановитими суперфіналістами, з яких двоє – Крістіна Фомюк і Діана Кмитюк – з Доброслава, а ще один – Анатолій Лопухов – з Миколаївської області, який закохав у себе і глядачів, і тренерів. Ну а виступи зіркових тренерів – це взагалі суцільне, як каже молодь, “вау!”. Надзвичайна щирість, легкість і харизма Сергія Лазановського, мужність, особливий тембр і сила голосу Юрій Городецький і якась неземна, космічна, поцілована Богом прямо в голосові зв’язки Наталя Ткачук”, – поділилась емоціями пані Людмила.
А 7 липня 2024 року в селищі Доброслав відбувся турнір з мініфутболу серед команд ветеранів памʼяті молодшого сержанта 408 окремої стрілковоі бригади «Чорноморська Січ», мешканця селища Доброслав Віктора Циганкова.
Довідково:
Перше поселення на місці теперішнього Доброслава датоване 1802 роком. Тоді поміщик Полтавської губернії Антон Кодинцев купив тут землю і переселив частину своїх кріпаків. Населений пункт отримав назву власника – Антоново-Кодинцеве. За радянської доби селище мало назву Комінтернівське, тривалий час воно було районним центром. 14 липня 2016 року селище перейменували на Доброслав, який нині є адміністративним центром однойменної територіальної громади, до складу якої також входять села Улянівка, Шевченкове-Кут, Зоринове, Шомполи, Вовківське, Великі Ламзаки, Касяни, село Якова, Кремидівка, Благодатне, Христо-Ботеве, Степове, Трояндове, Ониськове, Ставки.