Про необхідність встановлення фінансової відповідальності за заподіяну лісу шкоду зазначила Асоціація міст України у зверненні до Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля.
Про це повідомили в Одеському регіональному відділенні Асоціації міст України.
Так, у Законі України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо збереження лісів» №2321-IX від 20.06.2022 доповнено частиною другою статті 107 Лісового кодексу України передбачено, що заподіяну лісу шкоду, у разі невстановлення винних у заподіянні такої шкоди осіб, повинен відшкодувати орган місцевого самоврядування.
“Таким чином, сформовано правове поле, яке сприяє: бездіяльності правоохоронних органів із кримінального переслідування тих, хто наносить шкоду лісу, вчиняє незаконну порубку лісу; збільшенню правопорушень проти лісу, адже розшук злочинців стає формальністю; соціальній несправедливості, адже покарання несуть невинні”, – йдеться у повідомленні Асоціації міст України.
Зважаючи на статтю 1 Лісового кодексу України, згідно з якою всі ліси на території України перебувають під охороною держави, Асоціація міст України виступила із захистом громад та за соціальну справедливість, які потребують зміну законодавства.
Нагадаємо, про знищення заповідного лісу в урочищі “Лебедівка”, що на території Тузлівської громади Білгород-Дністровського району, СИЛА ГРОМАД розповідала у 2021 році. Тоді керівництво Нацпарку “Тузлівські лимани”, а саме Ірина Вихристюк дала офіційний дозвіл на розміщення у рекреаційній зоні дитячого табору, який засмітив територію та знищив дерева.
Тоді на керівницю держустанови були порушені кримінальні справи, а заподіяна шкода встановлювалас у розмірі 1,7 млн гривень.
Проте дивним чином справа так і не дійшла до суду. А зараз скандальна директорка парку не пускає на територію Держаудитслужбу з перевірками.
За що Державне бюро розслідувань (ДБР) порушило ще одне провадження щодо перешкоджання державним структурам у проведенні слідчих дій.