Замість бур’янів – іриси: як в Тузлівській громаді міняють довкілля?

Зовсім недавно в центрі селища Тузли росли бур’яни, та навіть господарі випасали тут тварин. Але завдяки місцевим цінителькам квітів селище змінилося і перетворилося, як кажуть місцеві мешканці, в ірисовий рай. Про це розповіли в Тузлівській громаді.

Спочатку активістки створили окремі клумби в центрі селища, але згодом квіти почали висаджувати на території всієї громади. Цінительки ірисів, об’єднавшись, навіть створили місцевий клуб любителів ірисів.

Ідейною керівницею клубу є Світлана Петраківська. Саме вона ще в 2018 році внесла пропозицію по оформленню клумб в центрі села Тузли та біля місцевих автобусних зупинок. Щоб мати посадковий матеріал, членкині клубу власним коштом закуповують різні сорти ірисів, розмножують їх  та обмінюються між собою.  Залишки квітів висаджують та формують квіткові локації, яких з кожним роком стає все більше. Вони ж і доглядають за клумбами.

«Кожна людина, проїжджаючи вулицями наших сіл в період цвітіння ірисів, не залишиться байдужою до величної краси королівської квітки. Хто давно був в нашій Тузлівській громаді, той зараз її не впізнає», – радіє пані Світлана.

У Світлани Петраківської була давня мрія засадити квітами парк навпроти Будинку культури. І ця мрія, за її словами,  здійснилася.

Шанувальниці квітів щорічно проводять акцію «Ірисовий рай», яка присвячена Дню матері з метою подарувати жінкам чарівний куточок краси для відпочинку.

«Кожного року на День матері ми проводимо свято, де нагороджуємо грамотами та “орденом іриса” кращих іросоводів року і я дарую із власної колекції ірис. Крім того засаджуємо нові ділянки ірисами“, – розповідає пані Світлана.

В цьому році жінки активно продавали іриси власних колекцій та виручені кошти направили на придбання запчастин для дронів.

Біля домівок в селищі Тузли з’являється все більше квітів, бо у прихильниць озеленення селища все більше послідовниць. Свої ж оселі  члени клубу перетворили в оранжереї, а двір – у квітник.

Домівки квітнуть з ранної весни до пізньої осені. Тут можна побачити різного кольору та сортів тюльпани,  безліч сортів ірисів, лілій, багато різновидів петуній, флоксів, чорнобривців. Поряд добре почуваються мальви, декоративні соняхи, майори, маки, ромашки, матіола.

Громадська ініціатива в Тузлах не стала одноразовою акцією, а триває декілька років, клуб знаходить нових однодумців. Від цього виграють всі: люди мають хобі, яке приносить радість та задоволення,  а селище – квіткову красу.

One thought on “Замість бур’янів – іриси: як в Тузлівській громаді міняють довкілля?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *