Ренійська громада: держава хоче викупити землю у власників ділянок на кордоні з Молдовою. ВІДЕО

У селах Ренійської громади, землі яких розташовані вздовж Державного кордону України з Республікою Молдова, відбуваються збори пайовиків. Мета цих зборів — вирішити питання щодо викупу земельних паїв у зв’язку з необхідністю забезпечити вільний доступ прикордонників до прикордонної смуги.

Про це повідомляє місцеве видання «Одеса-Рені».

Згідно з законодавством, уздовж кордону має бути відмежована смуга шириною 30-50 метрів для виконання прикордонниками своїх функцій: вільного доступу, огляду, обладнання контрольно-слідової смуги тощо. Проте, багато прикордонних орних земель були розпайовані та приватизовані жителями сіл Ренійської громади. Часто ці паї були здані в оренду фермерам та сільськогосподарським підприємствам.

В селах громади неодноразово виникали конфлікти між прикордонниками та сільгоспвиробниками через необхідність виконання прикордонниками своїх функцій. Єдиним виходом з таких конфліктів є викуп паїв державою.

Службовці Ізмаїльського прикордонного загону спільно з представниками органів місцевого самоврядування проводять збори пайовиків у селах, землі яких прилягають до кордону. Збори вже відбулися в селах Котловина, Долинське та Нагірне.

Пайовикам пояснили, що необхідно провести поділ ділянок таким чином, щоб утворилася смуга 30-50 метрів уздовж кордону. Після проведення експертної оцінки, держава викупить землі за цінами не нижчими за нормативні. У випадку відмови пайовиків, питання буде вирішуватися в судовому порядку, а всі витрати на оформлення документів візьме на себе держава.

Начальник відділу земельних відносин Ренійської міськради Володимир Кромкін зазначив, що частина пайовиків з розумінням ставиться до ситуації та готові продати паї чи їх частину, проте не всі погоджуються. Деякі пайовики побоюються, що їм доведеться покривати витрати власним коштом.

Пайовикам пояснили, що необхідно провести поділ ділянок таким чином, щоб утворилася смуга 30-50 метрів уздовж кордону. Ділянкам буде надано експертну оцінку, після чого держава викупить землі за розцінками не нижчими за нормативні.

Якщо ж хтось із пайовиків відмовиться, то питання розглядатиметься в судовому порядку. Усі витрати на оформлення документів у цьому випадку має взяти на себе держава.

20 червня збори пайовиків пройдуть у селі Нагірне.

ВІДЕО – «Новини Рені»:

 

2 thoughts on “Ренійська громада: держава хоче викупити землю у власників ділянок на кордоні з Молдовою. ВІДЕО

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *