Волонтери з Одеси створили “Музей українського спротиву” або, як вони називають його самі, маленький музей великої війни. До його колекції входять різноманітні воєнні артефакти: речі та спорядження військових, гільзи, уламки снарядів, прапори та багато іншого.
Про це розповіли на Суспільному.
Станіслав Бородашкін — волонтер та один із засновників музею. До повномасштабного вторгнення проводив туристичні екскурсії у Херсоні. Після 24 лютого 2022 року переїхав до Одеси, де почав допомагати військовим. Останні привозили з фронту подарунки — численні артефакти, так чи інакше пов’язані з війною. Пізніше з’явилась ідея показати це іншим людям.
“Є тубуси від пострілів від партнерів. Є радянський спадок, який є у нас та у них. Є рашистський ПТУР. Наші хлопці його “віджали” і повернули снаряд”, — розповів про окремі експонати Станіслав.
!["Музей українського спротиву": в Одесі створили експозицію з воєнних артефактів "Музей українського спротиву": в Одесі створили експозицію з воєнних артефактів](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/794x0.1/ff4a7c194efb715a.jpg)
!["Музей українського спротиву": в Одесі створили експозицію з воєнних артефактів "Музей українського спротиву": в Одесі створили експозицію з воєнних артефактів](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/794x0.1/0562c94da5336e4f.jpg)
Кожна річ має історію. Наприклад, плита з бронежилета, яка має слід від уламка снаряда. Вона належала італійській журналістці та врятувала їй життя, поділився волонтер.
Як зазначили автори експозиції, головна гордість колекції — автографи героїв, які заходять у гості.
!["Музей українського спротиву": в Одесі створили експозицію з воєнних артефактів "Музей українського спротиву": в Одесі створили експозицію з воєнних артефактів](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/794x0.1/7aa373bab35ac879.jpg)
!["Музей українського спротиву": в Одесі створили експозицію з воєнних артефактів "Музей українського спротиву": в Одесі створили експозицію з воєнних артефактів](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/794x0.1/4c0cb291c5149e4d.jpg)
!["Музей українського спротиву": в Одесі створили експозицію з воєнних артефактів "Музей українського спротиву": в Одесі створили експозицію з воєнних артефактів](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/794x0.1/3358a4c6d3b3951e.jpg)
!["Музей українського спротиву": в Одесі створили експозицію з воєнних артефактів "Музей українського спротиву": в Одесі створили експозицію з воєнних артефактів](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/794x0.1/9800bc601490a20c.jpg)
!["Музей українського спротиву": в Одесі створили експозицію з воєнних артефактів "Музей українського спротиву": в Одесі створили експозицію з воєнних артефактів](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/794x0.1/f1842c0d15392a81.jpg)
!["Музей українського спротиву": в Одесі створили експозицію з воєнних артефактів "Музей українського спротиву": в Одесі створили експозицію з воєнних артефактів](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/794x0.1/9f9ab022e08e4bf5.jpg)
Музей працює за адресою одного з волонтерських центрів. Індивідуальні та групові екскурсії проводять за попереднім записом.
Джерело – Суспільне Одеса
На жаль відсутня адреса, номер телефона. На зрозуміло як організувати екскурсію для студентів.