Мощі та церковне начиння зловмисники з Одеси намагались вивезти до Молдови

На тлі протистоянь навколо Києво-Печерської Лаври та численних скандалів, пов’язаних останніми днями з УПЦ МП, активізувалися зловмисники, які намагаються вивезти з України релігійні цінності.  Так, у пункті пропуску «Табаки» ізмаїльські прикордонники виявили предмети, що, ймовірно, мають культурно-історичну цінність.

Про це повідомяється на офіційній сторінці Ізмаїльського прикордонного загону в Фейсбук.

Під час огляду кабіни вантажівки «Volvo» охоронці кордону спільно з митниками виявили ковчег з мощами 80-ти святих (мощі – висохлі, муміфіковані рештки людини, яку церква вважає святою), ікону та храмовий аналой (аналой – високий чотирикутний вкритий тканиною столик, що використовуюється під час богослужінь).

Як з’ясували прикордонники, громадянин Молдови, за дорученням свого товариша з Одеси, мав перевезти усі предмети через кордон та доставити до храму Покрова Пресвятої Богородиці в місто Вулканешти, начебто на свята. При цьому, ковчег недбало перевозився, що призвело до… випадіння мощовиків зі своїх місць.

За фактом виявлення злочину, передбаченого ст. 201 ККУ «Контрабанда» прикордонники повідомили СБУ та підрозділ Національної поліції.

За результатами проведених спільних заходів зі співробітниками правоохоронних органів предмети церковного начиння вилучили, відкрили кримінальне провадження.

Якій саме парафії належить церковне начиння – встановлює слідство.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *