Як живуть мешканці деокупованої Херсонщини? ВІДЕО

Благодійний фонд “Світло допомоги” продовжує доставку гуманітарної визволеним від російських загарбників селам. Цього разу відвідали деокуповану Херсонщину, село Олександрівка, що входить до складу Станіславської громади.
Разом з волонтерами на південь вирушила й знімальна група СИЛИ ГРОМАД.
Через село пройшов фронт бойових дій. Битви за населений пункт тривали весь квітень 2022 р. Станом на середину травня 2022 в селі майже не лишилось цілих будинків, від окремих кварталів височіють самі фундаменти. Село майже повністю знищене.
Тим часом поодинокі жителі все ж повертаються до своїх домівок. Саме до них прямує волонтерський кортеж.
 
Бабця Катя одна з перших повернулася в село рятувати розграбовану домівку, поки тут ще стояли росіяни. Бідкається: все майно розкиждане, розграбоване, у дочки дім повністю вигорів, і поки та на Вінниччині, літня жінка збирає для неї хоч якесь майно, – ковдру, матрас, аби родина змогла повернутись.
Один з будинків на краю села – примітне місце, тут досі застряг російський танк: іржАвіє, свідок злочинів окупантів землі української. 
В будинку жили окупанти, бо повсюди лишили по собі слід руського міра”: розтрощене майно, битий посуд, меблі, побутова техніка, упаковки від харчів, військова форма рашистів – і символи вбивць українського народу, букви “Z” замість автографів.
Пану Миколі – 65 років, разом з родиною живе в одному з будинків. Під час окупації Херсонщини змушені були виїхати в сусіднє село. Його дружина, поки тікали, впала і зламала обидві руки. Через відсутність медичної допомоги кістки зрослися неправильно, тож тепер жінку чекає тривале лікування в Німеччині, яке підшукали волонтери.
Місцеві фермери на Херсонщині цієї весни знову не сіють поля, – росіяни все помінували як відступали.
В людей, які зараз живуть в Олександрівці, не лишилось нічого:  ні меблів, ні одягу, ні посуду.
Відновлювати житло Олександрівцям доgомагає чимало міжнародних організацій. Будівельники лагодять дахи, відновлюють будинки. Волонтери з Одеси  привезли продуктові набори, гігієну, граблі відра для городів, медикаменти.
А поки Херсонщина чекає повного визволення від окупантів, з протилежного боку Дніпро-Бузького лиману сюди, на визволену територію, продовжують долітати снаряди. 
Більше – у ВІДЕО від СИЛИ ГРОМАД:

Авторка – Оксана Піднебесна

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *