За рік після повномасштабної військової агресії Росії проти України, за офіційною інформацією, лише до Німеччини переїхало більше одного мільйона українців. Сто тисяч біженців осіло у федеральній землі Рейнланд – Пфальц, що на південному заході країни. Лише в одному з міст Бад-Кройцнах реєструвалося понад 2 тисячі родин.
Як їм там живеться, розповіли колеги СИЛИ ГРОМАД з Німеччини.
Українці себе зарекомендували, як працьовиті люди, які прагнуть влаштуватися на роботу якнайшвидше. А ще, гостинні жителі Бад-Кройцнаха, які всіляко допомагали та продовжують допомагати всім, чим можуть, встигли познайомитись із традиціями та культурою поселенців.
Так, багато громадських і релігійних діячів почали ініціювати проведення спільних свят, серед яких Різдво, звичайно ж, – найпопулярніша і улюблена пора християн.
Як розповів пастор Інтеркультурної церкви міста Бад-Кройцнах Бендікс Берке, спочатку йому допомагали лише два його колеги, у тому числі жінка-пасторка Дека Хупорт. Потім долучилися ще 10 людей, а вже до фіналу оргкомітет налічував понад сорок учасників.
З українського боку для проведення концертної різдвяної програми з подачею 12 пісних страв, з виконанням старовинних колядок та щедрівок в організації взяли участь члени української громади, які ще влітку об’єдналися у творчі колективи. Значну роль у проведенні свята відіграли українки – перекладачки Альбіна Куява та Олександра Стадник.
Керівником хору стала уродженка Київської області Бучанського району Вікторія Романченко. За її словами, головна риса українців – і на чужині відчувати себе поряд із батьківщиною, особливо з українською народною піснею.
Як розповіли німецькі друзі, головним завданням спільного заходу було єднання тих, хто може допомогти, з тими, кому допомога виявилася такою необхідною. А ще – бажання відігріти біженців душевним теплом та милосердям.
Детальніше – у ВІДЕО:
Автори – Ольга ШУБІНА, Юрій РУХ