Тарутинська громада допомагає переселенцям з пошуком роботи

Тарутинська селищна рада розробила за підтримки U-LEAD програму з інтеграції внутрішньо переміщених осіб, яка включає комплекс заходів з працевлаштування, перекваліфікації кадрів, сприяння їх облаштуванню в громаді та інтеграції в життя.

Тарутинська громадаЗ початку повномасштабного вторгнення у Тарутинській громаді офіційно отримали статус ВПО понад 2400 людей. З них 446 вже повернулися додому. Станом на 1 січня 2023 року в громаді проживають 1960 переселенців, а зараз приїжджають по троє-четверо людей, переважно з Херсонської області.

Про це розповіла керівниця відділу соціального захисту Тарутинської селищної ради Ганна Стоянова.

Впродовж 2023-2024 років реалізація комплексної програми з підтримки та інтеграції ВПО допомагатиме з працевлаштуванням переселенцям та їх отриманням ними нових професійних навичок. Також в рамках програми для дітей з числа переселенців передбачили придбання необхідних для навчання гаджетів, підручників та канцелярських товарів, забезпечення оздоровлення та відпочинку. Не забули про соціальні та медичні послуги.

У 2023 році на програму з місцевого бюджету виділили один мільйон гривень. З них заплановано 150 тисяч гривень на стимулювання роботодавців, які створять робочі місця для ВПО. Також в нас є домовленості з навчальними закладами щодо проведення професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації 10 зареєстрованих безробітних-переселенців”, – розповілаАннаСтоянова.

У громаді вже знайшли роботу 11 спеціалістів з числа ВПО. З них двоє працюють у місцевій амбулаторії, у школу працевлаштували вчительку, решта безробітних знайшли роботу в приватному секторі. Минулого року громада організовувала  ярмарок вакансій, щоб роботодавці та безробітні мали можливість поспілкуватися, заявити про себе.

У нас зараз працює лікар-отоларинголог з Херсонщини. Якщо він погодиться на довгострокову співпрацю, то з місцевої програми “Здоров’я” зможемо виділити йому 100 тисяч гривень “підйомних” за умови контрактування на п’ять років. Також програмою інтеграції передбачено придбання або ремонт будинків та квартир для 4 лікарів-спеціалістів”, – зазначила пані Стоянова.

Ще одним напрямком реалізації програми інтеграції є забезпечення постійним доглядом в стаціонарі територіального центру соціального обслуговування Тарутинської селищної ради 10 підопічних із соцзакладів, які розташовані у зоні бойових дій.

Крім того, в рамках реалізації даної програми переселенці, що збираються залишитися в громаді, можуть отримати допомогу з місцевого бюджету на ремонт житла, яке вони купують чи орендують.

Програма U-LEAD активно допомагає громадам в різних напрямках. Не став виключенням і напрямок підтримки внутрішньо переміщених осіб.

За підтримки U-LEAD Тарутинська громада, як прикордонна, отримала у 2022 році гуманітарну допомогу для забезпечення транзиту і перебування внутрішньо-переміщених осіб на території громади. Але питання інтеграції прибулих людей в соціальне середовище громади є не менш важливим. Усвідомлюючи це, громада взяла участь у конкурсному відборі з підтримки розробки програми інтеграції внутрішньо-переміщених осіб і тепер має гарний, а головне практичний документ”, – зазначила Юлія Молодожен, керівниця регіонального офісу «U-LEAD з Європою» в Одеськійобласті.

Довідково: Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає потребам громадян, та розширює можливості громад.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *