Посадовці Одеської ОВА “дерибанили” бюджет на закупівлях продуктів для ЗСУ

У розтраті держбюджету на закупівлях продуктів для Збройних Сил підозрюють чиновників Одеської обласної військової адміністрації.

Про це повідомляють Офіс генерального прокурора, Національна поліція, голова Одеської ОВА Максим Марченко в Telegram.

Повідомляється, що на розтраті понад 7 мільйонів гривень з державного бюджету викрито керівництво та службових осіб Одеської Обласної військової адміністрації, а також директора підприємства.

За даними слідства, посадовці у змові з директором, завищили ринкову вартість продуктів під час укладення тристоронніх угод про придбання продовольчих товарів для Збройних сил України.

Наразі їм повідомлено про підозру у розтраті грошових коштів у особливо великих розмірах.

Серед підозрюваних:

  • колишній заступник голови Одеської обласної військової адміністрації,
  • начальник одного з департаментів та начальник відділу ОВА,
  • директор ТОВ.

У поліції деталізують, що на підставі рішення уряду на закупівлю продуктів було виділено 500 млн грн, а на закупівлю спеціального спорядження і військового обмундирування для підрозділів територіальної оборони та добровольчих формувань територіальної громади Одеси – понад 106 млн грн.

Замість того, аби спрямувати виділені Кабміном кошти на потреби місцевого населення та військових, посадовці обласної військової адміністрації розробили схему їх привласнення: товари купували за цінами, які значно вищі за ринкові, а отриману різницю розподіляли між всіма учасниками оборудки.

Встановлено, що у квітні 2022 року за одним укладеним з підконтрольним товариством договором на закупівлю продуктів на 40 мільйонів гривень різниця у вартості сягнула семи мільйонів.

шахрайство в Одеській ОВА

“Але сума привласнених бюджетних коштів може бути в рази більшою, тож робота слідчих триває”, – повідомив т.в.о голови Національної поліції України Іван Вигівський.

Голова Одеської ОВА Максим Марченко відреагував на інформацію правоохоронців у своєму Telegram.

“Хочу підкреслити, що недоторканих ні в адміністрації ні в області немає і кожен повинен і буде нести відповідальність за свої вчинки згідно законів України!”, – написав він.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *