У звільнених містах Харківщини поліція виявила 10 російських катівень

У звільнених з окупації містах Вовчанськ, Куп’янськ, Балаклія та Ізюм виявили 10 російських катівень, з них шість — в Ізюмі. Про це на брифінгу заявив очільник Національної поліції України Ігор Клименко.

За його словами, у Балаклії виявили дві катівні. У місті перебував “Омон”, спецпідрозділи Росгвардії та бойовики “ЛНР”. 14 вересня правоохоронці затримали трьох “лнрівців”.

“Людям одягали мішок на голову та виводили до туалету. В катівнях були відсутні санітарні засоби. Друга катівня була більш жорстока. Туди завозили бокси і в них тримали людей. Були тортури, були знущання. Там пускали струм, були знайдені “удавки”, — сказав Клименко.

За його словами, один із загиблих був задушений саме таким чином.

40-річний місцевий громадянин загинув у Балаклії. Аграрій, якого закатували до смерті. Його задушили зашморгом російські окупанти”, — сказав голова Нацполіції.

По одній катівні виявили у селі Гракове Чугуївського району, та у Вовчанську.

В Ізюмі, за словами голови Нацполіції, виявили шість катівень в місцях дислокації російських військових, серед яких були росгвардійці, “ФСБшники” та поціцейські підрозділу “СОБР”.

“Приблизно 445 поховань відомо. Це робота не на один тиждень. Тіла ці були закопані з березня. Підійшла відповідна техніка, екскаватори, працюють лабораторії”, — сказав він.

За словами Климента, в Ізюмі на місці поховань працює 40 слідчих, 10 криміналістичних лабораторій, працівники прокуратури, СБУ, судмедексперти, техніка.

Техніка буде розривати, а слідчі та криміналісти будуть вручну ці тіла піднімати і відправляти на експертизи. Бо ми маємо встановити не тільки кількість людей, але й причини смерті. Паралельно триватиме робота щодо ідентифікації кожного тіла, тобто це робота з близькими родичами загиблих”, — сказав він.

За словами Клименка, окрім масового поховання поблизу Ізюма, на деокупованій території виявили близько 50 загиблих.

У Куп’янську від рук російських військових постраждали семеро громадян Шрі-Ланки, студенти місцевого медколеджу.

“Англійську з них майже ніхто не знав. Коли вони намагалися вийти до Харкова їх затримали. З них знущалися. Їхній стан викликає занепокоєння. На ногах одного з чоловіків вирвані нігті. Нині вони у Харкові і в безпеці”, — зазначив голова Нацполіції.

За його словами, у всіх деокупованих населених пунктах працюють групи реагування, слідчі, вибухотехніки.

Уже знешкодили 6 400 боєприпасів. Там, де немає світла і зв‘язку, поліція облаштовує пункти зі “старлінками”. Російських вчителів на території Харківщини не виявлено”, — сказав Клименко.

Він також повідомив, що по всій Україні відкрито 1358 проваджень щодо колабораціонізму.

Омбудсмен Дмитро Лубінець показав російську катівню в Ізюмі. Її облаштували у невеликому підвальному приміщенні з обідраними стінами, де на підлозі був постелений гладкий лінолеум, щоб було “легше мити сліди крові”.

Там вони “вибивали” з людей свідчення та знімали це на камеру.

Нагадаємо, Ізюмський напрямок протягом весни та літа у Генштабі називали одним із найскладніших та найактивніших на Харківщині. Підрозділи ЗС Росії, які вчиняли воєнні злочини у Бучі Київської області, воювали після виходу з Київщини під Ізюмом.  Точна кількість загиблих та поранених жителів Ізюма з початку вторгнення невідома.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *