Батюшка на лаві підсудних: у Болградському районі “ухилянтів”до Молдови переправляв… священник

Настоятель храму у с. Василівка Болградського району Одеської області, будучи мешканцем прикордонного населеного пункту, намагався переправити через українсько-молдовський кордон трьох чоловіків. Суд призначив 5 років позбавлення волі, звільнивши чоловіка від покарання з випробувальним строком 1 рік.

Таке рішення 19 серпня ухвалив Болградський районний суд Одеської області.

Настоятель організував прибуття трьох чоловіків, які ухилялись від повісток на військову службу, до Болграду та с. Каракурт Василівської громади, та навіть організував для них нічліг. Діяв у темний  час доби, щоб приховати “суспільну” діяльність.

За свою допомогу священнослужитель отримав грошову винагороду — з одного чоловіка 2500 доларів, з іншого — 1900 доларів і 600 євро, з третього — 1500 доларів і 500 євро.

Настоятель давав втікачам поради щодо безпечного маршруту пересування, та на відстані близько 500 метрів від державного кордону був викритий.

До суду надійшла угода про визнання винуватості, якою сторони передбачили умовне покарання.

Священнослужитель підтвердив свою вину та скоєному розкаявся.

При цьому настоятель просив передати коштів з застави, яка була внесена ним в якості запобіжного заходу в розмірі 197 600 грн. на потреби ЗСУ. Це стало пом’якшуючою обставиною при призначенні покарання.

Цікаво, що, яй йдеться у документі, засуджений священник є громадянином України, хоча народився в  с.Чауси Чауського району Могилевської області, Республіка Білорусь.

Зі слів – болгарин за національністю, українську розуміє, одружений, має троє вже дорослих дітей, освіта – Одеська духовна семінарія, працює протоієреєм – настоятелем храму у с.Василівка Болградського району Одеської області”, – вказано у вироку суду.

Крім того, зважаючи на “щире каяття” настоятеля, суд не призначив йому передбачене в таких випадках “додаткове обов`язкове покарання у виді права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю”.

Тож засуджений панотець, вірогідно, продовжить служити у церкві села Василівка.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *