Назустріч еко-бізнесу: Визирська громада змінила генплан села Кордон

Генеральний план села Кордон Визирської територіальної громади Одеської області зазнає змін. Про це сільська рада повідомила на своїх інформаційних ресурсах.

Зазначається, що виконавчий комітет сільради ініціював внесення змін у генеральний план у зв’язку з розміщенням у селі на чотирьох гектарах підприємства із штучного розведення, утримання та вирощування об’єктів аквакультури.

Про те, що потрібно використовувати рекреаційний потенціал Тилігульського лиману для зростання добробуту мешканців цієї місцевості, йшлося ще з моменту обговорення самої ідеї створення Визирської ОТГ.

З часів коли громада відбулася, будівництво тут прибережної інфраструктури туристичного бізнесу, тепер не здається чимось фантастичним, навіть у цей час, коли в країні точаться активні бойові дії. На Миколаївщині та Херсонщині українські збройні сили сміливо відбивають атаки збожеволілого російського агресора, а у прилиманському селі Кордон група підприємців вирішила продовжити свій бізнес з вирощування устриць та побудувала ресторанчик із легких розбірних конструкцій для любителів скуштувати свіжі устриці прямо з водойми.

“Я завжди шукала інвесторів, які вкладатимуть кошти саме в Кордонську громаду, щоб ми могли розвиватися, покращувати інфраструктуру. Ми, правду кажучи, не очікували, що в такий складний період для нас, люди зможуть відкритися. Це поки що міні ресторан та устрична ферма. Завезені устриці ростуть, у нас глибина більша ніж у Коблевській ОТГ, де вони раніше були розташовані”, – поділилася Оксана Третякова, староста Кордонського старостинського округу.

Для того, щоб устриця набула свого гастрономічного вигляду, необхідно 8 місяців на її розвиток та зростання. Мальків розсаджують у сітках-фермах і поміщають на певну глибину, де молюски харчуються дрібними водоростями, яких достатньо в Тилігульському лимані. З іншого боку, харчуючись водоростями, устриці обмежують їх бурхливий розвиток та зменшують ризики сезонного цвітіння лиману.

Дивно, що такий абсолютно позитивний захід, як відкриття туристичного бізнесу у віддаленому українському селі, викликав у деяких гостей цього населеного пункту незадоволення.

“Люди звикли до нас приїжджати багато років. Вони знають, що можуть під’їхати до самої води на машині, а тут облаштована територія та частина пляжу зайнята під відкритими терасами. Це викликає в деяких гостей незадоволення”, – каже Оксана Третякова.

Важливо розуміти, що доступ до пляжу та води на території господарства «Устрична ферма» вільний для всіх. Чи обмежує це підприємство права пляжників у відпочинку на березі лиману ми запитали відпочивальників, які розташувалися поряд з фермою.

Я сюди приїхав із Березівки, хто і де мене обмежує? Ми відпочиваємо з дітьми, немає жодних обмежень, як п’ять років тому відпочивали, так і зараз. Тилігульський лиман одна з найчистіших водойм в Одеській області. Тут просто необхідно будувати санаторії та бази відпочинку. Таким людям, які розвивають тут бізнес, потрібно вмикати зелене світло”, – каже Віталій.

“Це хтось тут бачить собі конкурентів, тому й незадоволений. Тут місця всім вистачить. Зараз триває війна, й так немає ні туристів, нікого. Люди працюють, хтось з них чекає на виклик у військкомат, люди виїжджають на день відпочити з сім’ями. Добре, якщо пляж упорядкований. Сюди треба вкладати гроші — це поповнення місцевого бюджету. Ось бачите вже дорогу в’їзну підсипали гравіємпоказує “, – показує відпочивальник з Кордону Віктор.

Ті, хто побував на цій фермі та скуштував тилігульських устриць, вважають, що для частини українців, це унікальна можливість розширити свої гастрономічні уподобання.

“Я вперше це пробую, знаєте, смачно. Тож можна приїжджати, відпочивати”, – ділиться пані Марія.

“Я давно чула про цю ферму, ми сьогодні були поруч, вирішили подивитися, як те, що описується, сходиться з тим, що насправді. Дійсно гарне місце, де можна побувати з дітьми та з компанією, відпочити та смачно поїсти. Ціни дуже демократичні. Рекомендуємо, у наш час потрібне іноді перезавантаження, щоб відпочити, жити далі та працювати на Перемогу”, – розповідає Ксенія.

Нагадаємо, що Визирська сільрада робить ставку на свій економічний потенціал, що складається із 340  підприємств, установ, організацій, фермерських господарств та суб’єктів підприємницької діяльності.До складу громади входять села Визирка, Першотравневе, Любопіль, Дмитрівка, Кордон, Калинівка, Воронівка, Зоря Труда, Кінне, Міщанка, Нова Вільшанка, Порт, Степанівка, Ранжеве, Бутівка, Пшонянове, Мар’янівка, Тилігульське, Широке.

Разом у  населених пунктах ОТГ мешкає близько 10 тисяч людей.

Джерело – Лиманська Агенція Новин

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *