Настоятеля одеського Свято-Троїцького собору Василя Вирозуба утримують у слідчому ізоляторі Старого Оскола, що в Росії.
Про це повідомив військовий капелан окремої бригади морської піхоти Михайла Остроградського Олександр Чоков.
За його словами, протоієрея Василя Вирозуба, якого росіяни захопили у полон разом з іншими учасниками гуманітарної місії рятувального судна Сапфір, утримують у жахливих умовах. Окупанти звинувачують священника Православної церкви України у шпигунстві.
«Священників Олександра Чокова, Леоніда Болгарова та лікаря Івана Тарасенка відпустили з російського полону, але священника ПЦУ Василя Вирозуба продовжують утримувати в СІЗО № 2 Бєлгородського району м. Старий Оскол, Росія. Його заточили в карцер, піддають тортурам, звинувачують в шпигунстві та інше. Ганьба — бити священника і полонених вояків», — розповів Олександр Чоков.
Військовий капелан повідомив, що, крім отця Василя Вирозуба, у цьому слідчому ізоляторі перебувають ще біля 150 українських воїнів, з яких так само знущаються вороги. Він нагадав, що подібні дії заборонені Женевською конвенцією про поводження з військовополоненими та закликав міжнародні організації звернутись до російської влади із вимогою звільнити бранців.
Раніше про злочинні дії проти отця Василя Вирозуба повідомляв ексзаступник голови Нацполіції В’ячеслав Аброськін. Проте на його заклик припинити знущання окупанти не зреагували.
24 лютого стало відомо, що російські війська захопили український острів Зміїний у Чорному морі. До острова підійшли два російські військові кораблі, крейсер Москва і патрульний корвет Василий Быков, і запропонували бійцям Ізмаїльського прикордонного загону, що були на острові, здатися. Вони відмовилися. Тринадцять воїнів вважали загиблими.
26 лютого у ДПСУ повідомили, що українські захисники о. Зміїний могли бути захоплені в полон та доправлені до окупованого Севастополя. У той же день, дізнавшись, що на острові Зміїний серед наших захисників можуть бути загиблі та поранені, туди вирушило з метою виконання гуманітарної місії рятувальне судно Сапфір. Разом з екіпажем зголосилися вийти й протоієрей Василь Вирозуб, капелан Олександр Чоков та їхні помічники. Згодом екіпаж захопили та вивезли до Криму російські військові.
24 березня 11 цивільних російських моряків, урятованих Україною із затопленого біля Одеси судна, обміняли на 19 українських цивільних моряків із рятувального судна Сапфір, захоплених окупантами під час спроби забрати українських військових з острова Зміїний.