У “ручному” режимі: урядові кошти громад на освіту й медицину ділитиме Одеська ОДА, – Асоціація міст проти

Уряд погодив розподіл додаткової дотації на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я між місцевими бюджетами у 2022 році (розпорядження Уряду від 29 грудня 2021 р. № 1797-р). Проте, відповідно до цього розподілу лише 29% або 0,8 млрд грн від загального обсягу цієї додаткової дотації спрямовується до бюджетів сільських, селищних, міських територіальних громад. Решта 71% або 2,1 млрд грн залишається  в обласних бюджетах.

Про це повідомляють в Одеському РВ Асоціації міст України.

АМУ наголошує, що майже 80% делегованих державою послуг з освіти та охорони здоров’я надається саме на базовому рівні в закладах середньої освіти, первинної та вторинної медичної допомоги. У Волинській, Житомирській, Одеській, Рівненській, Сумській, Тернопільській областях додаткова субвенція в повному обсязі залишається у відповідних обласних бюджетах, тобто територіальні громади у цих областях не отримають цих коштів на виконання делегованих державою повноважень.

В Асоціації міст України висловлюють стурбованість, що такий розподіл додаткової дотації на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я між місцевими бюджетами у 2022 році не є справедливим і відбудеться, фактично, у ” ручному режимі”.

Позбавлення фінансового ресурсу територіальних громад на делеговані державою повноваження ставить під загрозу надання освітніх та медичних послуг населенню.

“АМУ звернулася до Прем’єр-міністра України з пропозицією здійснити перерозподіл коштів додаткової дотації на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я між місцевими бюджетами у 2022 році. Асоціація міст України вважає, що розподіл додаткової дотації має відбуватися відповідно до наданих послуг, а саме 80% додаткової дотації має бути спрямовано до бюджетів територіальних громад”, – йдеться у повідомленні АМУ на офіційному сайті організації.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *