Дві громади Подільського району не виконали бюджет у 2021 році

Два міста-адмінцентри новостворених громад Подільського району Одеської області, Ананьїв і Подільськ, провалили плани наповнення своїх бюджетів. Так, Ананьївська громада за 11 місяців 2021 році не забезпечила виконання планових показників бюджету на 5,4 млн грн, а Подільська на 16,7 млн грн.

Про це йшлося на нараді в Одеській ОДА, що була присвячена аналізу справ у цьому районі.

Разом до місцевих  бюджетів району надійшло 1 153,8 млн грн, що становить 6,0%  від загального  обсягу надходжень по області.

Також у Подільському районі є проблеми із заборгованістю в закладах охорони здоров’я.  Із 8 працюючих лікарень п’ять мають борги по заробітній платі та незабезпеченості по енергоносіях, що становлять 15,4 млн грн.

На нараді в Сергія Гриневецького говорилося, що з 12 громад району лише Савранська не має програми соціально- економічного розвитку. Наразі лише чотири громади – Зеленогірська, Куяльницька, Любашівська і Подільська розробили та затвердили стратегії розвитку, а в Ананьївській, Балтській, Кодимській, Окнянській та Піщанській громадах її розробляють. Однак три громади – Долинська, Савранська та Слобідська залишилися без стратегічних документів.

Крім того, у Подільському районі Одещини виробляється багато сільськогосподарської продукції.

Проте аграріям на територіях громад району варто приділяти увагу не лише вирощуванню зернової продукції, а й її переробці, щоб формувалась додана вартість і створювались нові робочі мысця.

ГриневецькийНа думку голови Одеської ОДА, не всі громади володіють інформацією про свій природній ресурсний потенціал – водойми, копалини, ліси.

«При наявності комплексного просторового планування і стратегії громади змогли б раціонально використати свої ресурси», – зауважив С. Гриневецький.

Перспектива Подільського району буде доброю, якщо тут скористаються своїм потенціалом для залучення інвестицій у лісове господарство, залізницю, промислові підприємства, сільське господарство, у розвиток тваринництва і переробку сільгосппродукції, резюмували учасники наради.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *