Керівництво Татарбунарської ОТГ прагне зберегти місцеву лікарню для потреб своїх мешканців. Але щоб надавати медичні послуги, потрібно самотужки утримувати приміщення. Лише на енергоносії у 2021 році доведеться викласти 4,2 млн гривень. Ці кошти Татарбунарська громада планує сплатити разом з сусідніми Дивізійською, Лиманською та Тузлівською громадами.
Про це мер міста Андрій Глущенко розповів СИЛІ ГРОМАД.
Татарбунарська ЦРЛ уклала контракти з Національною службою здоров’я України, згідно з якими зможе отримувати кошти за надання фахової медичної допомоги. Тут залишається загальне поліклінічне відділення, хірургія – з операційним втручанням і без, дитяче відділення, інфекційне і, – сподівається голова громади, пологове відділення. У квітні планують отримати ще 10 видів (пакетів) медичних допомог, згідно з якими татарбунарці зможуть лікуватись за місцем проживання, а не їхати до великих міст.
А от утримання Татарбунарської лікарні тепер залежить від жителів. Саме вони, а не держава як раніше, утримують медзаклад, – своїми податками. Адже оплата енергоносіїв повністю лягла на місцеві бюджети.
“Потреба Татарбунарської ЦРЛ – 4,2 мільйони, ми виділили тільки 2,7 млн. Наша лікарня обсслуговує ще Тузли, Лиман і Дивізію об’єднані грома D0и, – на жаль, наразі жодної копійнки не надійшло відл цих громад. Люди приїжджають, ми обслуговуємо, ми нікому не відмовляємо, наша лікарня повинна і буде обслуговувати жителів цих громад. Ми сподіваємось на виділення коштів від цих громад на утримання Татабунарської ЦРЛ”, – повідомив Андрій Глущенко.
Наразі в Татарбунарах складна ситуація у зв’язку з пандемією коронавірусу. Через “червону зону”, до якої віднесено Одещину, місто і вся громада працюють в умовах посиленого карантину. Щодня виявляють по 10-20 нових хворих, з підтвердженим аналізом відправляють в опорну лікарню до Арциза – щоправда по дорозі, якої практично немає.
Крім того, місцева влада прагне поборотися за те, щоб у Татарбунарській лікарні залишилось і відділення реанімації, – для цього треба мати відповідний персонал і якісне медичне оснащення. А ще планують на базі медзакладу відкрити відділення палеотивної допомоги, щоб надавати медичні послуги і догляд людям на останніх стадіях захворювання. Таким хворим не обійтися без сторонньої допомоги і умов стаціонару. Розглядають можливість створити додаткове таке відділення і в селі Нерушай, що у складі Татарбунарської громади.
Коментар голови Андрія Глущенка – у ВІДЕО від СИЛИ ГРОМАД:
Авторка – Оксана Піднебесна