У жодному з новостворених районів Одещини немає плану розвитку на 2021 рік – Радулов. ВІДЕО

Наприкінці грудня 2020 року рішенням Одеської обласної ради затверджено Програму соціально-економічного та культурного розвитку області на 2021 рік. Програма розроблена з урахуванням пропозицій та проектів територіальних громад області, зокрема міст Одеси та Ізмаїлу, а також деяких територіальних громад.
За словами Дмитра Радулова, директора Департаменту економічної політики та стратегічного планування Одеської облдержадміністрації, в даному документі зосереджено увагу на найбільш актуальних та вразливих питаннях сьогодення, таких як розвиток агропромислового комплексу – галузей тваринництва та рослинництва, відновлення зрошувальної системи, підвищення ефективності використання меліоративних систем, переробка сільськогосподарської продукції; розбудова логістичної інфраструктури – будівництво доріг, мостів, аеропортів, поромів та терміналів; енергоефективність – будівництво нових ліній електропередач та розвиток відновлювальної енергетики.
Проте далеко не всі з 91 територіальних громад, які формують сьогодні адміністративно-територіальну мапу Одещини, беруть в цьому процесі активну участь. А нові укрупнені райони взагалі не подали на розгляд жодних своїх пропозицій.
За словами Дмитра Радулова, у 30 громадах Одеської області розроблені, затверджD0ні та діють програми соціально-економічного та культурного розвитку на 2021 рік, у 16 громадах діють Плани соціально-економічного розвитку громад на відповідний рік, а ось інші 45 громад так і не затвердили програми.
“Ми знаємо що такі громади як Авангард, Одеса, Біляївка, Балта, вони надають свої пропозиції, вони активно грають свою роль у житі та розвитку Одеської області. Та на жаль, більша частина громад займають дуже пасивну позицію”, – заявив пан Радулов.
Серед аутсайдерів – Курісівська, Мологівська, Успенівська та Суворівська територіальні громади, де програми відсутні та на даний час не розроблюються відповідні проекти соцільно-економічного розвитку на 2021 рік. Також, поки що, немає ще жодної затвердженої програми соціально-економічного розвитку новостворених (укрупнених) районів.
Нагадаємо, відповідно з адміністративно-територіальною реформою, у 2020 році на Одещині ліквідовано 26 колишніх районів. Замість них утворено укрупнені райони, серед яких Одеський, Березівський, Подільський, Білгород-Дністровський, Ізмаїльський, Болградський та Роздільнянський.
ВІДЕО – Одеська ОДА:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *