Майбутні “префекти”: як працюватимуть нові голови РДА?

Верховна Рада України проголосувала у першому читанні законопроект про внесення змін до Закону України «Про місцеві державні адміністрації» та деяких інших законодавчих актів України щодо реформування територіальної організації влади в Україні № 4298.

Про це йдеться на сайті уряду.

«Чинний закон про місцеві держадміністрації, прийнятий 22 роки тому, в умовах децентралізації втратив свою актуальність і вимагає змін. Саме тому Мінрегіон спільно з народними депутатами розробив новий законопроект, який передбачає чітке розмежування повноважень по ключових напрямах, а також питань формування та організації діяльності обласних і районних державних адміністрацій», – пояснив Олексій Чернишов, міністр розвитку громад і територій.

Необхідність прийняття цього закону обумовлена ​​тим, що після зміни адміністративно-територіального устрою держава передала більшість повноважень органам місцевого самоврядування створених ОТГ. А оскільки в країні є формування нового районні державні адміністрації, робота яких буде істотно відрізнятися від роботи колишніх РДА, виникла необхідність створення відповідного правового поля.

Передбачається, що місцеві державні адміністрації будуть виконувати три основні функції:

  • координувати діяльність територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади;
  • забезпечувати законність на території;
  • %0

  • до внесення відповідних змін до Конституції України здійснювати функції виконавчого органу обласних і районних рад.

Головам РДА повернуть статус державних службовців.

Крім того, кервіники місцевих державних адміністрацій після набуття чинності цим Законом продовжують здійснювати свої повноваження, передбачені Конституцією України, цим та іншими законами України.

Надалі голови місцевих державних адміністрацій будуть призначатися на посаду Президентом України за поданням Уряду з кадрового резерву терміном на 3 роки, в тому числі в порядку переведення з іншої адміністративно-територіальної одиниці.

Передбачається, що кадровий резерв має бути сформований до 1 січня 2022 року.

Нагадаємо, в Одеській області внаслідок ліквідації районів створено 7 нових, укрупнених районів: Одеський, Березівський, Подільський, Роздільнянський, Білгород-Дністровський, Болградський та Ізмаїльський.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *