Декомунізація: останні пам’ятники Леніну в Україні – на території Одещини

Пам’ятники “вождю” радянської епохи, Володимиру Леніну, досі не демонтовані у селах Виноградівка, Городнє, Залізничне, Калчева Болградського району, а також у селі Первомайське Захарівського району на Одещині.

Про це повідомили в департаменті культури Одеської обласної держадміністрації.

«Це останні пам’ятники Леніну в Україні, які стоять у центрах населених пунктів. Місцева влада не реагує ні на які запити. Ми вже писали і на сільські ради, і на поліцію, і на СБУ, і на Український інститут національної пам’яті, але все закінчується відписками від місцевих сільрад. Уже майже два роки це питання не вирішується», – розповів керівник ініціативи «Декомунізація. Україна» Вадим Поздняков.

У березні група «Декомунізація. Україна» звернулася до Нацполіції стосовно відновлення пам’ятника Володимиру Леніну у селі Залізничне Болградського району Одеської області.

Нагадаємо, що на початку березня пам’ятники Леніну знесли в селах Голиця і Владичень Болградського району Одеської області.

У грудні співзасновник проекту «Декомунізація. Україна» Вадим Поздняков заявив про знесення погруддя Леніна в селі Андріївка Білгород-Дністровського району. Вадим Поздняков заявив, що до весни 2020 року пам’ятники Леніну в Україні ліквідують повністю.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *