У 200 медпрацівників України підтверджений Covid-19, ще 500 під підозрою

В Україні склалася надзвичайна ситуація через зростання хворих на коронавірус COVID-19. Враховуючи тенденцію поширення інфекції у експоненціальному зростанні, на медичні заклади значним тягарем лягає навантаження з надання медичної допомоги великій кількості хворих на коронавірусну інфекцію COVID-19, для лікування яких  необхідно мати у достатній кількості кадрові та матеріальні ресурси. Тим часом, медичі заклади не фінансуються на повну потужність, хоча мали б бути забезпечені на 100%, – вказують Уряду в Асоціації міст України.
Так, згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів передбачено, що органи місцевого самоврядування повинні забезпечити готовність закладів охорони здоров’я до прийому хворих на гостру респіраторну хворобу, спричинену коронавірусом 2019-nCoV та своєчасного її виявлення. Зокрема, у медичних закладах повинні бути в наявності необхідні лікарські засоби, дезінфекційні засоби та засоби індивідуального захисту, спеціальне медичне обладнання тощо.
Але відсутність необхідних засобів захисту та діагностики піддає ризику медичних працівників, що унеможливлює, у разі їх захворювання, своєчасне надання медичної допомоги хворим на коронавірус.
Так, станом на 8 квітня 2020 року у 200 медичних працівників підтверджено захворювання та більш, ніж у 500 підозрюють коронавірусну інфекцію COVID-19, повідомляють в Одеському регіональному відділенні Асоціації міст України.
АМУ підкреслює, що залишаються заклади охорони здоров’я, які не змогли перейти на нову форму роботи з 1 квітня 2020 року через недостатні фінансові та кадрові ресурси, застарілу або відсутню матеріально-технічну базу, інформаційні системи.
Ситуація переходу медичних закладів на роботу за договорами з НСЗУ з 1 квітня ускладнюється надзвичайною ситуацією, в якій опинилася країна. Також виникла надзвичайно серйозна проблема від початку другого етапу реформи – це зупинка планових хірургічних втручань, планових госпіталізацій хворих, зменшення амбулаторних відвідувань. Це призведе до зменшення кількості пролікованих випадків та амбулаторно наданих послуг, наслідком чого стане критичне зменшення фінансування закладів охорони здоров’я з боку НСЗУ. Населення буде позбавлено можливості отримати доступну та якісну медичну допомогу вчасно“, – йдеться в повідомленні.
В Асоціації міст заявляють: не можна залишати громади сам на сам з цими проблемами. Адже пандемія – це питання національної безпеки держави. Щоб подолати поширення коронавірусу необхідні матеріальні і технічні ресурси в обсягах, що перевищують можливості регіонів. Вирішення усіх проблемних питань охорони здоров’я в умовах надзвичайної ситуації вимагають концентрації зусиль і потребують колосальних витрат, які є непосильними для місцевих бюджетів. Так, збитки громад спрогнозовано складуть близько 15,6 млрд грн. 
У зв’язку з цим Асоціація міст України  звернулася до Уряду з проханням:
  • внести зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 05.02.2020 №65 у частині здійснення фінансування закладів охорони здоров’я 100% за глобальним бюджетом на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та протягом 30 днів з дня їх завершення;
  • додатково перерозподілити видатки за бюджетною програмою 2311500 “Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення підтримки окремих закладів та заходів у системі охорони здоров’я” для оплати поточних видатків закладів охорони здоров’я, які не уклали договори про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій з Національною службою здоров’я;
  • невідкладно виділити додаткові ресурси для закупівлі спеціального медичного обладнання, засобів індивідуального захисту, а саме: ізоляційних халатів або костюмів біозахисту, респіраторів, захисних окулярів або щитків, рукавичок медичних нітрилових та масок медичних (хірургічних) та якнайшвидше поставити в регіони;
  • передбачити видатки з державного бюджету для здійснення додаткових доплат для медичних працівників на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.
В Асоціації міст переконані, що спільними зусиллями органів державної влади та органів місцевого самоврядування надзвичайна ситуація міжнародного значення з коронавірусною хворобою (COVID-19) в Україні  може бути подолана вчасно та з мінімальними затратами, і просить Уряд не залишати громади сам на сам з проблемами у сфері охорони здоров’я.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *