Зупини домашнє насилля: в Україні запровадили нову “гарячу лінію”

В Україні з’явився новий екстрений номер – гаряча лінія для випадків домашнього насильства.

Про це повідомив міністр Кабінету міністрів Дмитро Дубілет на своїй сторінці у Фейсбук.

Поки що лінія працює у тестовому режимі, але цілодобово. Дзвонити у випадку небезпеки потрібно за номером 15-47.

Оператор прийме дзвінок, зафіксує звернення і відправить до компетентної служби. За номером гарячої лінії ви зможете отримати інформаційну чи юридичну консультацію, психологічну допомогу, якщо потерпаєте від насилля, та інформацію щодо того, куди звернутися і що робити у випадку загрози.

За дослідженнями ООН, в Україні кожна 6-та жінка переживає мінімум одну із форм насилля впродовж року, а свідками або жертвами насильства у сім’ї стають від 1 до 3 млн дітей.

Ми запустили цей проєкт за новим принципом – на спільній платформі. Завдяки цьому запустили лінію досить швидко та заощадили близько 25 млн грн бюджетних коштів, які спочатку планували витратити на створення окремого кол-центру. Проєкт знаходиться на перетині одразу кількох міністерств. Проєкти із залученням різних команд є найскладнішими у Кабміні, але й найбільш ефективними”, – повідомив міністр.

Нагадаємо, у травні 2019 року в Приморському районі Одеси відкрився Центр допомоги жінкам, які постраждали від насилля. У притулку є місце для перебування 14 жінок. Надалі керівництво міста планує відкрити такі центри у кожному районі міста.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *