Україна переходить на зимовий час: не забудьте перевести годинник

У ніч з суботи, 26 жовтня, на неділю, 27 жовтня, Україна разом з більшістю інших країн світу перейде на так званий зимовий час, який є стандартним для України астрономічним часом. Відтак стрілки годинників доведеться перевести на одну годину назад.

Нагадаємо, перехід на «зимовий» час відбувається щороку о 04:00 в останню неділю жовтня (цьогоріч така неділя припадає на 27 жовтня), тоді як в останню неділю березня відбувається перехід на літній час.

У зв’язку з таким переведенням, доба 27 жовтня буде на одну годину довшою і триватиме не 24 години, а 25.

Більшість сучасних пристроїв з функцією годинника здійснюють перехід з «літнього» часу на «зимовий» і навпаки автоматично, однак власники простих годинників, які не підтримують такої функції, змушені переводити годинники вручну.

Рішення про переведення годинників діє відповідно до постанови Кабінету міністрів України від 13 травня 1996 року № 509 «Про порядок обчислення часу на території України». Сам перехід на літній/«зимовий» час відбувається з метою адаптувати людську активність і витрату енергоресурсів відповідно до тривалості світлового дня.

Між тим, у Євросоюзі переведення годинників на літній час планують скасувати у 2021 році, – за умови, що таке рішення Європарламенту підтримають країни, що входять до Євросоюзу. Для тих країн, які оберуть залишитися на зимовому (астрономічному) часі, останнє переведення стрілок годинників відбудеться в жовтні 2021 року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *