Апарати РДА будуть скорочені на 50% – міністр Зубко

Необхідно нівелювати дублювання повноважень районної і місцевої влади в районах, покритих ОТГ.

Про це заявив міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

2019 рік — останній щодо добровільного об’єднання громад, наголошує посадовець. Ми розраховували на те, що парламентські вибори будуть восени, і ми зможемо разом з парламентськими провести останнє добровільне об’єднання громад, і практично поставити крапку. А на наступний рік перейти вже маючи всі перспективні плани. Наразі вони готові на 90%.

«Зараз ми розірвані по системі менеджменту. У нас є голова ОТГ, який управляє, і голова райдержадміністрації, який саботує. Або, наприклад, є 17 районів, повністю покритих ОТГ, і відбувається дублювання повноважень районної та місцевої влади. Відповідь повинна дати зміна законодавства, але Парламент не розглядає ці питання», — зазначив Геннадій Зубко.

Щодо термінів так званої “примусової” децентралізації віце-прем’єр-міністр підкреслив, що для цього потрібна політична воля і буквально півроку, щоб поставити крапки над «і». Маючи перспективні плани, затвердити межі нових громад, і з ЦВК підготувати дільничні комісії для виборів.

Як відомо, про скорочення апаратів ОДА та РДА на 50%  з 1 січня 2020 року заявив Прем’єр-міністр Володимир Гройсман, коли перебував з візитом в Одесі на XV Муніципальному форумі, який організувала Асоціація міст України.
Тим часом перспективний план формування спроможних ОТГ в Одеській області, який був розроблений ОДА і передбачав створення 82 громад на території області, обласна рада навіть не розглядала – знявши його з порядку денного під час останньої сесії, що відбулася 19 червня 2019 року.
Авторка – Оксана Піднебесна

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *