Зміцнити берег Дністровського лиману завдяки спеціальному сорту верби взявся місцевий підприємець, керівник проекту “Соберенго” Сергій Джамаль.
Рівно рік тому під урвищем, яке нависає над водоймою, ініціатор проекту разом з однодумцями та волонтерами організував цілу екологічну акцію “Вербовий пікнік”. Запросив екологів, сільських голів з сусідніх громад, активістів і місцевих жителів до праці. Спільними зусиллями тоді висадили кілька сотень пагонів верби, яка легко прийнялася у тутешньому піщаному грунті.
Таким чином, переконує пан Джамаль, берег лиману можна зміцнити природнім способом, і навіть запобігти подальшому руйнуванню схилів і сповзання тутешньої території у море. За свідченнями старожилів, у селі Шабо через числені зсуви протягом кількох десятків років пішли під воду кілька крайніх вулиць. Та й зараз над урвищем можна побачити, як в повітрі звисають коріння дерев, залишки будівель та городів місцевих жителів.
Небезпеку можна і потрібно зупинити, – переконаний автор екологічного проекту. Під одним з будинків, на піску, який межує з водою, ще раніше спорудили спеціальні буни – споруди, які затримують глину й пісок, намиваючи його під час вітрів та штормів. Таким чином за кілька сезонів територія піщаного пляжу може збільшитись, – намитись, – на кілька десятків метрів.
Тим часом верба, яка успішно прийнялася минулого року, цієї весни пустила пружні пагони, – як виявилось, їх цілком достатньо, аби сплести з гілок …справжню лавку, або навіть альтанку! Випробувати молоді деревця на міцність пощастило студентам та викладачам Овідіопольського навчально-практичничного комплексу “Агротехнологій” Одеського Центру профтехосвіти.
Результатами своєї праці Сергій Джамаль по-справжньому пишається, викладаючи світлини на своїй сторінці у Фейсбук.
“Горжусь нашим творінням Вербового пікніка, друзі! А вам подобається? У цьому році заклали такі ж і навіть кращі ще в п’ятьох містах і селах навколо лиману. Сьогодні об’їхали всі точки посадки з інспекцією. Дякуємо за участь у зближенні берегів Дністровського лиману студентам і викладачам, які захищають та прикрашають береги рідного краю. Створюють нові ландшафти, краєвиди та можливості для життя і бізнесу! Вони – це ті, котрі зближують береги!“, – поділився пан Джамаль.
Автор – Оксана Піднебесна