В Одеській області інспектори з фітосанітарного контролю затримали вантаж помідорів з Туреччини, заражених томатною міллю.
Після оформлення усіх необхідних документів вантаж повернули відправнику. Про це повідомляє Держпродспоживслужба Одеської області.
При проведенні фітосанітарного контролю імпортних вантажів державним фітосанітарним інспекторомсектору фітосанітарного контролю № 12 при МК № 1 ВАТ «Сільгосппостач»у вантажу помідорів, що прибув з Туреччини у автотранспорті, вагою 19,8 тонн, виявили карантинний організм “південноамериканську томатну міль” (Tuta absoluta Wier).
Гусениці шкідника живляться на всіх частинах рослин томатів і пошкоджують рослини на всіх стадіях росту. Вони утворюють великі міни на листках, вигризають довгі ходи в стеблах і пагонах, зелених і дозрілих плодах, спричинюючи значні втрати врожаю як у теплицях, так і у відкритому грунті. Це дуже небезпечний шкідник, здатний за напрочуд короткий термін знищити від 50 до 100% урожаю
Як повідомляють фахівці, вогнища південноамериканської томатної молі вперше виявили в Україні (АР Крим та Одеська область) у 2010-му році: як у відкритому грунті, так і в одному тепличному господарстві, на загальній площі 9 га.
У 2012 р. у результаті проведеного моніторингу вперше вогнища шкідника виявили на Херсонщині: карантинний режим було встановлено у двох районах і в обласному центрі на загальній площі 79 га. У цій області міль виявили у феромонних пастках на посівах томатів у двох господарствах і на території трикілометрової зони Херсонського морського торговельного порту.
За даними Служби звітів Європейської і Середземноморської організації з карантину і захисту рослин (ЄОКЗР), на сьогодні T. аbsoluta, крім Південної Америки, розповсюджена у багатьох країнах Європи, Африки й Азії (рис. 2).
Як видно з рис. 2, майже в усіх країнах, що мають вихід до Атлантичного океану, Середземного та інших морів ( серед них – Україна), шкідник присутній або у відкритому грунті, або в теплицях. Це, безперечно, свідчить про те, що розселення південноамериканської томатної молі відбувається здебільшого морским шляхом. Першими заселяються приморські країни, й уже згодом шкідник потрапляє до інших країн.
Гусениці шкідника живляться на всіх частинах рослин томатів і пошкоджують рослини на всіх стадіях росту. Вони утворюють великі міни на листках, вигризають довгі ходи в стеблах і пагонах, зелених і дозрілих плодах, спричинюючи значні втрати врожаю як у теплицях, так і у відкритому грунті. Це дуже небезпечний шкідник, здатний за напрочуд короткий термін знищити від 50 до 100% урожаю.
Автор – Ірина Ткаченко
Добре що виявили, бо була би біда, якщо вони б потрапили на прилавки